captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip panaikinti ribą tarp „mūsų“ ir „kitų“?

„Pradėdama šį projektą, net neįsivaizdavau, kaip žmonės gali reaguoti, nes ši tema yra labai jautri. Paprastai į neįgaliuosius reaguojame su baime, pasibjaurėjimu arba gailesčiu. Mūsų galvose dar daug stereotipų, susijusių su neįgaliaisiais. Jie trukdo šiuos žmones pažinti“, – sako socialinio-kūrybinio projekto „Antiidealas“ autorė ir kuratorė Irma Bogdanovičiūtė.
Socialinio-kūrybinio projekto „Antiidealas“ autorė ir kuratorė Irma Bogdanovičiūtė.
Socialinio-kūrybinio projekto „Antiidealas“ autorė ir kuratorė Irma Bogdanovičiūtė.

„Lietuva savęs ieško: bando susprogdinti riboto mąstymo burbulą, kuriame tikrai užsisėdėjo“, – sako dizainerė Katrina Knizikevičiūtė, Londono mados savaitėje dirbusi kartu su dizaineriu Jasperiu Garvida.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga šį kartą apie Ciuricho architektūrą – jos restauravimo idėjinius užkulisius – ir apie vasaros muzikos festivalį Tanglewoode prie Bostono.
 
„Pradėdama šį projektą, net neįsivaizdavau, kaip žmonės gali reaguoti, nes ši tema yra labai jautri. Paprastai į neįgaliuosius reaguojame su baime, pasibjaurėjimu arba gailesčiu. Mūsų galvose dar daug stereotipų, susijusių su neįgaliaisiais. Jie trukdo šiuos žmones pažinti, – sako socialinio-kūrybinio projekto „Antiidealas“ autorė ir kuratorė Irma Bogdanovičiūtė. – Projekte dalyvavę dizaineriai mums tarsi įteikia žemėlapį, kuris padeda juos pažinti geriau, suprasti, apie ką jie galvoja, svajoja, kas jiems patinka.“ Kodėl egzistuoja „mes“ ir „kiti“? Kaip mada gali sumažinti šią atskirtį? Apie tai kalbėsimės su projekto „Antiidealas“ autorėmis.
 
Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 20 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...