captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: fotomenininkas Albertas Švenčionis

„Tose vietose išliko prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių dvasia, bylojanti apie svarbią mūsų krašto praeitį. Nesu istorikas, man labiau rūpėjo fotografijų meninė tiesa – tikrovės vaizduose įžvelgti praeities dvasią. Mistikos neieškojau, bet ji skverbėsi pro tuos kalnelius, rūką ir aplink augančią augmeniją“, – teigia fotomenininkas Albertas Švenčionis, nuo 2005-ųjų fotografuojantis Lietuvos piliakalnius.
Fotomenininkas Albertas Švenčionis. pamarys.eu nuotr.
Fotomenininkas Albertas Švenčionis. pamarys.eu nuotr.

„Man dažnai užkliūva, kai kokio nors žmogaus tolimo prosenelio sesuo buvo lietuvė, o mes bandome įrodyti, kad tai mūsų šaliai labai giminingas žmogus, tikras lietuvis, ne vokietis. Daug šalių taip daro, ne tik mes savinamės tuos iškilius žmones. Jeigu taip siekiama tik įtvirtinti savo vertę, man tai atrodo smerktina“, – pastebi Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo organizatorė Indraja Vaitkūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“: „Manau, kad XVII amžiuje lietuvių kalba žygiavo greitais žingsniais, nes raštai Lietuvoje atsirado gana vėlai, daug vėliau negu Europoj. O pagrindinis K. Sirvydo „Punktų sakymų“ bruožas – atsigręžimas į liaudies kalbą, raiškingumo buvo ieškoma gimtojoj liaudies kalboj“, – naujausiomis įžvalgomis dalijasi Vilniaus universiteto Polonistikos centro dėstytoja dr. Kristina Rutkovska.

„Piliakalniai – ne vien tik istoriniai ženklai. Tose vietose išliko prieš tūkstančius metų gyvenusių žmonių dvasia, bylojanti apie svarbią mūsų krašto praeitį. Nesu istorikas, man labiau rūpėjo fotografijų meninė tiesa – tikrovės vaizduose įžvelgti praeities dvasią. Mistikos neieškojau, bet ji skverbėsi pro tuos kalnelius, rūką ir aplink augančią augmeniją“, – teigia fotomenininkas Albertas Švenčionis, nuo 2005-ųjų fotografuojantis Lietuvos piliakalnius. Apie daugiau nei dešimtmetį kurtą ciklą „Lietuvos piliakalniai – būtsargiai“, gamtos ir žmogaus būties motyvų raišką fotografijose pokalbis studijoje su A. Švenčioniu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 19 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close