captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie instrumentų karalių – vargonus

Nacionalinė vargonininkų asociacija šiemet mini veiklos 10-metį ir teminiuose koncertuose „Instrumentų Karalius kviečia!“ ragina susipažinti su vargonininkais, išgirsti, kaip virtuoziškai, išradingai ir spalvingai jie prakalbina karaliumi tituluojamą instrumentą, pasinaudoti galimybe pasižvalgyti po vargonų vidų bei patiems pabandyti pagroti rankomis ir net kojomis!

„Pas mus gana sudėtingai žmonės žiūri į tuos, kuriems reikalinga pagalba. Man svarbiausia santykiai: kur galiu labiau dramatizuoti, ten aš ir einu“, – sako režisierius Ernestas Jankauskas, pakvietęs į filmo „Čia buvo Saša“ filmavimo aikštelę.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kokį pažymį socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė parašytų aukštojo mokslo reformos autoriams? Apie tai – komentare „Verslo planas žaliems“.

Nacionalinė vargonininkų asociacija šiemet mini veiklos 10-metį ir organizuoja dešimties edukacinių koncertų ciklą visai šeimai. Teminiuose koncertuose „Instrumentų Karalius kviečia!“ bus galima susipažinti su vargonininkais, išgirsti, kaip virtuoziškai, išradingai ir spalvingai jie prakalbina karaliumi tituluojamą instrumentą, pasinaudoti galimybe pasižvalgyti po vargonų vidų bei patiems pabandyti pagroti rankomis ir net kojomis! Sakralinės muzikos puslapius vartys ir tūkstantmetį siekiančias vargonų istorijas pasakos Nacionalinės vargonininkų asociacijos nariai – nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai, mokytojai, dėstytojai, studentai. Šiais koncertais taip pat bus pažymėtas vienos produktyviausių ir profesionaliausių Lietuvoje Sūduvos vargonų dirbtuvių 30-metis. Pokalbis su Baliu Vaitkumi ir Jurgita Kazakevičiūte.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 18 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...