captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Juditai Vaičiūnaitei – 80

Judita Vaičiūnaitė rašė, kad poezija yra kuriama iš kraujo tvinksnių, iš supančio oro, gimstanti bet kur ir bet kada. Iš tiesų, geros poezijos vitališkumas su laiku neblėsta, o tik stiprėja.
Poetė Judita Vaičiūnaitė.
Poetė Judita Vaičiūnaitė.

Liepos 12-ąją poetei Juditai Vaičiūnaitei būtų sukakę 80 metų. Vaičiūnaitė tvirtino modernią eilėraščio sampratą – eilėraštis jai  – ne naivi išpažintis, o sąmoningai konstruojamas kūrinys. Poetė kūrė ir savo ritmiką, kuri įtraukdavo įvairius kalbos lygmenis, eilėraštis dažnai neturi aiškaus metro, tai greičiau džiazinis, improvizuojantis kalbos srautas. Vaičiūnaitės debiutas nebuvo lengvas, ne iš pirmo karto pavyko išleisti knygą dėl ideologinių priežasčių, poetė buvo apkaltina „miesčioniškumu“, o tai viena sovietmečio ideologinio vertinimo klišių, reiškusių nepaklusinią, nepriklausomą laikyseną.

Laidoje girdėsite fragmentus iš Juditai Vaičiūnaitei skirto renginio, kuriame literatūros tyrinėtojos kalbės apie Juditos Vaičiūnaitės ir Tomo Venclovos gyvenimo ir kūrybos paraleles, susitikimus ir tiesioginius ar netiesioginius pokalbius, apie poetės eilėraščių vertimus į rusų kalbą ir įtraukimą į lietuvių literatūros olimpą.

Taip pat išgirsite Juditos Vaičūnaitės skaitomų eilėraščių iš LRT RADIJO archyvų.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – liepos 16 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 17 d., pirmadienį, 01.05 val. ir liepos 18 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close