captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip kultūra gali pagerinti mūsų gyvenimo kokybę?

„Būtent vietos kultūra, regiono unikalaus charakterio išnaudojimas yra kelias į geresnį gyvenimą – tiek ekonominį, tiek apskritai bendrą jauseną“, – teigia Ieva Nagytė ir Eugenijus Kaminskis, atlikę kūrybiškos vietokūros sampratos ir jos perspektyvų Lietuvoje tyrimą.
Ieva Nagytė ir Eugenijus Kaminskis.
Ieva Nagytė ir Eugenijus Kaminskis.

„Thomas Mannas dėl asmenybės didybės ir prieštaringumų jau tapo vokietiškumo ir Vokietijos įvaizdžio dalimi“, – teigia vertėja Kristina Sprindžiūnaitė, išvertusi Manfredo Flügge´s knygą „Thomo Manno šeimos šimtmetis“. Įspūdingą šeimos sagą pristato Nidoje prasidedantis XXI tarptautinis Thomo Manno festivalis.

UNESCO paskelbus naujas pasaulio paveldo vietas, kilo nesutarimų dėl Vakarų Krante esančio Hebrono miesto, kurio senamiestis pripažintas išskirtinai palestiniečių paveldo objektu. Londone atidaryta paroda, kurioje pristatomi menininkų darbai, siekiantys atskleisti afroamerikietiškąjį identitetą ir požiūrį į Jungtines Valstijas. Apie visa tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

Pokalbis su Vilniuje koncertavusios sparčiai kylančios JAV grupės, Youtube“ sensacijos „Cigarettes After Sex“ lyderiu Gregu Gonzalezu. Išskirtiniame interviu – atvirai apie jo atvirą kalbėjimą apie santykius muzikoje.

Kokį pažymį socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė parašytų aukštojo mokslo reformos autoriams? Apie tai – komentare „Verslo planas žaliems“.

„Man vasaros metas yra važinėjimas ir žiūrinėjimas po Lietuvos muziejus“, – išgirsite, kokius kelionių maršrutus siūlo menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Reikia suvokti, kad kultūra – tai ne universalūs lozungai, o konkrečių sąlygų sudarymas konkrečioje vietoje“, – teigia programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Ieva Nagytė ir Eugenijus Kaminskis. Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su jais aptarsime neseniai atlikto kūrybiškos vietokūros sampratos tyrimo rezultatus.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 15 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...