captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Onuškio miestelio Rokiškio rajone visuomeninio muziejaus įkūrėja Elena Blažienė

Onuškio miestelio pagrindinėje gatvėje, pavadintoje grafo Komaro vardu, remonto nesulaukiančiame pastate įkurtas visuomeninis muziejus.
Onuškio miestelio Rokiškio rajone visuomeninis muziejus. rokiskiotic.lt nuotr.
Onuškio miestelio Rokiškio rajone visuomeninis muziejus. rokiskiotic.lt nuotr.

„Ši paroda nuo kitų, madai skirtų parodų, skiriasi tuo, kad čia pirmą kartą rodomi tik portretai, kaip mados istorijos liudininkai ir dalyviai. Portreto ir mados ryšys yra labai glaudus. Laikui bėgant, portretai ne tik fiksavo mados kaitą, bet neretai ir patys tapdavo aprangos ar aksesuaro dekoro dalimi“, – aiškina mados istorikas ir kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas, pristatydamas parodą „Portretas ir mada“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Klaipėdos – kultūros sostinės metais miestiečiams ir miesto svečiams siūlome išskirtinio turinio tarptautinį nematerialaus kultūros paveldo festivalį „Lauksnos“. Jo metu bus pristatomos tik UNESCO saugomo nematerialaus kultūros paveldo žodinės kūrybos tradicijos, raiškos formos, tradiciniai amatai, tiesiogiai ir netiesiogiai akcentuojamos aktualios kultūros paveldo apsaugos problemos bei galimybės“, – pastebi Klaipėdos etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė.

Onuškio miestelio pagrindinėje gatvėje, pavadintoje grafo Komaro vardu, remonto nesulaukiančiame pastate įkurtas visuomeninis muziejus. Kaip pasakoja miestelio metraštininkė ir muziejaus iniciatorė Elena Blažienė, muziejaus lentynos prikauptos buities daiktų, grafams Komarams kadaise priklausiusių indų, stalo įrankių, onuškiečių rankdarbių. Čia sukaupta dešimtys maldaknygių, seniausios jau tris amžius ar dar daugiau suskaičiavo. Daug knygų, šventųjų paveikslų, žodynų, žemėlapių. Yra net caro dovanotų padėkos raštų. Vartydama senutėlį miestelio planą E. Blažienė sako, jog Onuškis kadaise ne tik už Juodupę, kaimynystėje esantį miestelį, bet ir už patį Rokiškį didesnis bei garsesnis buvo. Apie muziejaus kūrimą, Onuškio istorijos rinkimą pokalbis su E. Blažiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 14 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close