captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: antradienį praūžusios liūtys artojų varžybų nesutrukdė

Trečiadienį Liepų kaime, Kėdainių rajone, dėl geriausio Lietuvos arimo meistro vardo rungėsi trylika artojų iš devynių rajonų. Pasak šių varžybų teisėjo, Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyriausiojo mokslo darbuotojas dr. Virginijus Feizos, nuūžę lietūs nepablogino arimo sąlygų, dirvos buvo normaliai drėgnos.
Erikos Mankutės nuotr.
Erikos Mankutės nuotr.

Gyvenimas taip lėmė, kad maždaug prieš ketverius metus vilnietei Jolantai Kelpšaitei Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, teko perimti stambų 1300 ha tėvo Antano Kelpšos specializuotą augalininkystės ūkį. Jame su mokyklinio amžiaus vaikais ji gyvena tik vasarą. Kas lėmė tokį Jolantos apsisprendimą, kaip jai  sekasi derinti gyvenimą mieste su darbu ūkyje?

Jau įpusėjo kalendorinė vasara, tačiau šalies kaimo turizmo verslininkai dėl lietingų, šaltokų orų vis dar negali pasidžiaugti didesniu poilsiautojų skaičiumi. Šiek tiek tvirčiau tarp kitų jaučiasi Biržų rajone veikiančių kaimo turizmo sodybų šeimininkai, priklausantys dar 2013 metais įsteigtam pirmajam Lietuvoje Turizmo klasteriui. Suvieniję jėgas šios asociacijos nariai rūpinasi patrauklių laisvalaikio pramogų pasiūlymų kūrimu, konferencijų, paslaugų sferos vystymu.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...