captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Thomo Manno festivalis: ar prieš 100-metį buvo atverta „Pandoros skrynia?“

„Sulauksime svečių ne tik iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, bet ir iš Rusijos. Analizuodami 1917 metų revoliucijos pasekmes kultūros bei meno erdvėje, į pokalbį turime įtraukti ir šios šalies intelektualus“, – pastebi T. Manno festivalio koordinatorė dr. Lina Motuzienė.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Birštone tęsiasi viešosios bibliotekos projekto „Po žvaigždėtu vasaros dangum“ nemokami literatūriniai renginiai. „Sėkmę lemia įvairių meno formų sintezė – literatūros vakaruose jungiame muziką, literatūrą ir teatrą“, – sako Birštono viešosios bibliotekos vadovė Alina Jaskūnienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – protestai dėl Rusijos valdžios veiksmų prieš Kirilo Serebrenikovo baletą Rudolfo Nurijevo biografijos temomis ir apie  Metropoliteno operos teatre Niujorke kuriamą naują Puccini operos „Toska“ pastatymą. 

Šiemet sukanka 100 metų nuo 1917-ųjų Spalio perversmo Rusijoje. Kokius įspaudus kultūroje bei mene paliko radikaliai visuomenės santvarką pakeitęs įvykis, analizuos XXI  T.  Manno festivalis bei jo svečiai. Šiųmetė festivalio programa „Pandoros skrynia?“ – ketvirtoji iš penkių metų ciklo, skirto paminėti Pirmojo pasaulinio karo šimtmetį. Apie trečiąjį gyvavimo dešimtmetį pradedančio renginio tradicijas ir šių metų muzikos, žodžio, dailės ir kino programos netikėtumus pokalbis studijoje su festivalio organizatorėmis – dr. L. Motuziene, T. Manno kultūros centro direktore, muzikologe dr. Vytaute Markeliūniene, festivalio Muzikos programos kuratore. 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close