captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip abiturientams sekėsi laikyti brandos egzaminus?

„Niekada nesu girdėjusi, kad kas nors sakytų, jog mokinių žinių lygis auga. Karta iš kartos visuomet sakoma, kad lygis smunka. Bet galbūt keičiasi reikalavimai. Įtraukiami nauji dalykai, o kažkokių dalykų atsisakoma, jų nebereikia mokytis, todėl ir vaikai ateina jų nemokėdami. Norėti, kad jie mokėtų tai, ko mokykloje jų nemokė, naivu“, – sako Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Trečiadienį Maironio lietuvių literatūros muziejus Kaune kviečia į poetės, vertėjos Juditos Vaičiūnaitės (1937–2001) 80-ųjų gimimo metinių minėjimą. Apie renginį bei jo metu atidaromą poetei skirtą parodą „Apie tai, kas brangiausia“, pokalbis su Šiuolaikinės literatūros skyriaus muziejininku Edmundu Kazlausku.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai pasirodydavo vaivorykštė, žmonės galvojo, kad tai yra kažkas ypatinga, nepaprastai gražus reginys, tai darė didžiulį įspūdį, buvo laikoma, kad vaivorykštės pasirodymas yra kažkas švento“, – sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus darbuotoja dr. Nijolė Laurinkienė.

„Niekada nesu girdėjusi, kad kas nors sakytų, jog mokinių žinių lygis auga. Karta iš kartos visuomet sakoma, kad lygis smunka. Bet galbūt keičiasi reikalavimai. Įtraukiami nauji dalykai, o kažkokių dalykų atsisakoma, jų nebereikia mokytis, todėl ir vaikai ateina jų nemokėdami. Norėti, kad jie mokėtų tai, ko mokykloje jų nemokė, naivu. Šiaip jau egzaminų gyvenime bus ne vienas ir ne du. Elementarų pokalbį su darbdaviu galime laikyti savotišku egzaminu, kuriame irgi privalai parodyti visas savo kompetencijas per trumpą laiką. Juk geriau išmokti suvaldyti stresą ir negalvoti, kad egzaminas yra kažkas tokio, po ko gyvenimas sugriūva... O jei ir kokį vieną egzaminą išlaikėte blogai, galima bus kitąmet jį perlaikyti. Į egzaminą reikia žiūrėti kaip į didelį kontrolinį. Jo rezultatas tikrai nėra nuosprendis visam gyvenimui“, – sako Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė. Pokalbis studijoje su S. Vingeliene (NEC), Raminta Matulyte (LMS) ir Pranu Žiliuku (LAMA BPO).

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 12 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close