captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: ar mėgstate šokoladą?

Pasaulinę šokolado dieną aptarsime gerąsias šokolado savybes, prisiminsime šokolado atsiradimo istoriją, domėsimės, kaip keičiasi lietuvių skoniai, kokių vertingų medžiagų yra šokolade.

Penktadienį turėjusi pasibaigti Seimo pavasario sesija pratęsta iki antradienio. Sesija pratęsta dėl kelių priežasčių, tačiau svarbiausia jų – parlamentiniuose komitetuose pastaruosius kelis mėnesius strigusių Miškų įstatymo pataisų svarstymas ir priėmimas.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje organizuojamas vasaros susitikimas „Talentai Lietuvai“, kurio tikslas – pakviesti užsienyje studijuojančius, vasarą Lietuvoje atostogaujančius lietuvius pasikalbėti apie karjeros galimybes Lietuvoje ir grįžimo perspektyvas.

Mokslininkai kartu su Lietuvos karinėmis jūrų pajėgomis burlaiviu „Brabander“ leidosi į mokslinę ekspediciją prie Estijos krantų. Ekspedicijos metu buvo rastas pirmasis Lietuvos karo laivas „Prezidentas Smetona“. Antradienį Klaipėdos universitete vyks oficialus mokslininkų ir ekspedicijos dalyvių sutikimas.

Neseniai iš Italijos grįžusi biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė Lietuvoje aiškinasi, kaip dirba smegenų imuninė sistema, tiksliau, kaip mūsų smegenys pasirenka, kurias tinklo jungtIs pašalinti, o kurias palikti. Jei mokslininkei pavyktų atsakyti į šį klausimą, tyrimo duomenys galėtų būti reikšmingi gydant autizmą ar šizofreniją. Apie darbą laboratorijoje, Lietuvos mokslo lygį, kaip mes galime pagerinti savo smegenų veiklą su neuromokslininke U. Neniškyte kalbėjosi Karolina Panto.

Entologo, mokslo istoriko Liberto Klimkos pastebėjimai.

2017-ieji paskelbti Reformacijos metais. Kaip gyvena evangelikų reformatų bendruomenė Lietuvoje? Su kokiais iššūkiais ji susiduria? Apie tai Ingos Janiulytės pasakojimas.

Ved. Alvyda Bajarūnaitė ir Ramūnas Grumbinas.

Liepos 11 d., antradienio, „Ryto garsai“ nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...