captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: užsienio kalba – tik anglų?

„Kalbos mokymasis yra sudėtingas, net jei atrenkame studentus pagal tautas arba lygį. Įtakos turi ir asmenybė – stiprus žmogus lengvai eina kalbos mokymosi keliu“, – sako Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.  
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia į ekskursijas po Kinijos šiuolaikinio meno parodą „Kas aš? 798 įspūdžiai.“ Apie Kinijos šiuolaikinį meną – pokalbyje su KKKC Kultūrinės veiklos vadybininke Rūta Petniūnaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Į universitetus mes linkę žiūrėti kaip į mokslo šventoves. Šventoves, kurias valstybė turėtų uoliau remti, o tikintieji – daugiau aukoti. Vidinė šventovės struktūra ir joje susiklostę santykiai – neliečiami“, – su rubrika „Požiūris“ pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Mes, kaip gimtakalbiai, įsivaizduojame, kad reikia mokėti taisyklingai kirčiuoti, tarti, jungti, dėti kablelius, rašyti ir pan. Tačiau užsieniečiui visa tai išmokti ir vartoti kalbą, kaip tai daro gimtakalbis – nepasiekiamas dalykas, – sako Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė. – Kartais yra taip, kad žmogus moka daug kalbų, jo intelektas aukštas, tačiau vyksta tarsi koks atstūmimas, nėra vietos smegenyse. Arba atvirkščiai – žmogus, mokėdamas kelias kalbas, lengvai išmoksta naują, jis tarsi turi universalią gramatiką. Kalbos mokymasis yra sudėtingas, net jei atrenkame studentus pagal tautas arba lygį. Įtakos turi ir asmenybė – stiprus žmogus lengvai eina kalbos mokymosi keliu.“ Kodėl verta mokėti daugiau nei vieną užsienio kalbą? Kodėl pagrindinis dėmesys Lietuvoje skiriamas anglų, o ne kitoms kalboms? Kaip išdrįsti vartoti kalbą nebijant suklysti? Kodėl užsieniečiai renkasi mokytis lietuvių kalbos? Apie tai – pokalbyje su Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadove Vilma Leonavičiene, VDU Tarptautinių ryšių prorektore prof. Ineta Dabašinskiene ir lietuviškai išmokusiu studentu iš Turkijos Cezmi Azaru.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 11 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...