captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Seimui paskelbus 2017-uosius Reformacijos metais, klausime: ką gi žinome apie šio vienu svarbiausių istorinių įvykių Europos istorijoje laikomo religinio sąjūdžio žymes Marijos žemės Lietuvos kultūroje?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Karilionas man tapo aistra: panorau pažinti šį sudėtingą instrumentą, įminti varpų mįslę, jų filosofiją“, –  sako kompozitorius Gintaras Sodeika, sukūręs kūrinių pirmajam Vilniaus kariliono festivaliui.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kieno tai bado istorija? Pasakotojo motinos, jos šeimos, gal jo paties – savo šaknų ir kilmės bado istorija? – J. M. G. Le Clezio naujausio romano „Bado šokis“ apžvalgoje klausia Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė. Ji apžvelgs ir vaikų rašytojos Kelly Barnhill pasaką-romaną „Raganos sūnus“.

Didikai Radvilos, Martynas Mažvydas, Abraomas Kulvietis, Stanislovas Rapalionis, Andrius Volanas – šių daug kartų girdėtų ir mažiau žinomų istorinių asmenybių nuopelnai 2017 metais prisimenami dažniau, kadangi Lietuva, kaip ir daugelis Europos šalių, šiemet mini 500 metų Reformacijos sukaktį. Istorikai teigia, jog iš Vakarų atėjęs religinis sąjūdis ir katalikų atsakas į jį Lietuvoje itin paveikė švietimo ir kultūros – ypač lietuvių kalbos – plėtrą. Apie Reformacijos palikimą ir jo ženklus – pirmadienio viktorinoje su laikraščio „Lietuvos evangelikų kelias“ vyr. redaktoriumi, Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos nariu Kęstučiu Puloku.

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ liepos 10 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close