captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Niujorke gyvenantis menininkas Ray Bartkus

„Kaip pakeisti miestą turint mažai pinigų? Kai jų turi daug, gali pastatus, skulptūras statyt, kelius tiesti... O gatvės menas yra pigi, efektyvi priemonė“, – sako Ray Bartkus, drauge su kolegomis iš Londono ir Niujorko jau ketvirtą vasarą piešiantis ant Marijampolės pastatų.
Menininkas Ray Bartkus Marijampolėje. Marijampolės meno simpoziumo organizatorių nuotr.
Menininkas Ray Bartkus Marijampolėje. Marijampolės meno simpoziumo organizatorių nuotr.

„Karilionas man tapo aistra: panorau pažinti šį sudėtingą instrumentą, įminti varpų mįslę, jų filosofiją“, – sako kompozitorius Gintaras Sodeika, sukūręs kūrinių pirmajam Vilniaus kariliono festivaliui.

Norvegijos miškuose auga „Ateities biblioteka“, parodoje Frankfurte klausiama: kaip veikia taika? Ir ko tikėtis iš projekto „Londono kultūros rajonas“? Kokių spalvų kiekvienas miesto rajonas suteikia megapoliui. Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Kai studijavau, visi puikiai žinojom dailininką Diego Riverą, tačiau nieko nebuvom girdėję apie jo žmoną, talentingą dailininkę Fridą Kahlo. Praėjo 20 metų, ir viskas apsivertė“, – sako dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Pasakojimas apie prieš 110 metų gimusią pasaulinio garso dailininkę Fridą Kahlo.

„Į universitetus mes linkę žiūrėti kaip į mokslo šventoves. Šventoves, kurias valstybė turėtų uoliau remti, o tikintieji – daugiau aukoti. Vidinė šventovės struktūra ir joje susiklostę santykiai – neliečiami“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Vasara man – įspūdžių, spalvų, būsenų rinkimo metas būsimiems darbams. Kai visada dara tai, ką nori, atostogų klausimas nekyla“, – sako savo galerijoje Užupyje vasarą leidžianti dailininkė Kristina Norvilaitė. 

„Iš pradžių ir man pačiam juokingai skambėjo – Marijampolė, Londonas, Niujorkas. Bet dabar ir man, ir marijampoliečiams kas vasarą susitikti mieste jau tapo būtinybė“, – sako jau 26-erius metus Niujorke gyvenantis menininkas Ray Bartkus, su kuriuo apie gatvės meną, menininkų siekius keisti miesto veidą, apie Niujorko meninio gyvenimo ypatumus ir naujus sumanymus kalbėsime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 8 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...