captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika“: kaip evangelikai reformatai kovoja, kad išliktų?

„Jei šiandien sutiksite Biržuose evangeliką reformatą, tai yra 99,9 procento tikimybė, kad tas žmogus yra čiabuvis nuo XVI amžiaus. O tas 0,1 procento tai gali būti toks žmogus kaip aš, atvykėlis“, – pasakoja iš Kuršėnų kilęs, Biržuose gyvenantis evangelikų reformatų kunigas Rimas Mikalauskas.

Evangelikų reformatų salelė Biržų krašte ir aplink jį šiuo metu sparčiai nyksta tiek dėl emigracijos, tiek dėl iššūkių, su kuriais šiandien susiduria dauguma tradicinių religinių bendruomenių. Tuo pat metu prie bažnyčios ne tik Biržuose, bet ir kituose miestuose jungiasi žmonės, kurie nėra kilę iš tradicinių evangelikų reformatų šeimų, bet jaučiantys, kad evangelikų reformatų pasaulėžiūra jiems artimesnė nei katalikiška. Tačiau naujų narių nėra daug. Tam, kad išliktų, bažnyčia ieško sąjungininkų ir vis labiau suartėja su protestantizmo link besigręžiančia krikščionių bendrija „Tikėjimo žodis“.

Vilniuje gyvenantys, iš šiaurės rytų Lietuvos kilę drabužių konstruktorė Rūta ir ekonomistas Giedrius sako – kuo toliau, tuo labiau įsitikina, jog ne tik tėvų bei senelių įskiepytas, bet ir pačių sąmoningai pasirinktas tikėjimas, juo grįstas santykis su Dievu ir pasauliu jiems padeda išgyventi. Sutuoktiniai juokiasi, kad jų vaikai gyvena savotiškame burbule, nes tiki, kad visi žmonės sekmadieniais eina į bažnyčią, bet ir tikisi, kad šiam subliuškus, jie išliks bažnyčios nariais.

Per LRT RADIJĄ sekmadienį, liepos 9 d., 11.05 val.

Aut. Inga Janiulytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close