captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie paskutiniuosius Rokiškio grafus

Rokiškio krašto muziejus įsikūręs istoriniame 19 a. architektūros ansamblyje – Rokiškio dvaro rūmuose, kuriuos valdė kelios grafų Tyzenhauzų ir Pšezdieckių kartos. Pokalbis apie paskutiniuosius Rokiškį valdžiusius grafus, jų gyvenimo peripetijas, džiaugsmus ir tragedijas, pomėgius, jų kultūrinę ir mokslinę veiklą, sukauptas kolekcijas bei mecenatystę.
Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus). rokiskiotic.lt nuotr.
Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus). rokiskiotic.lt nuotr.

„Ši paroda yra, greičiausiai, pirmas bandymas tokiu masteliu apžvelgti Vilniaus miesto peizažo formavimą, o suarchyvuotą kraštovaizdį primenanti parodos architektūra sukurta, atsižvelgiant į erdvinį miesto patyrimą“, – pastebi parodos „Formuojant peizažą“ kuratorė architektė Ona Lozuraitytė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“ pradėtas rengti prieš daugiau nei trisdešimt metų. Vykdavo ne kasmet, todėl šiųmetis yra 19-asis. Prasidėjęs kaip kamerinių spektaklių šventė, „Šermukšnis“ išaugo į prestižinį miesto renginį“, – tvirtina Klaipėdos kultūros centro „Žvejų rūmai“ direktoriaus pavaduotoja Nemira Trakumienė.

Rokiškio krašto muziejus įsikūręs istoriniame 19 a. architektūros ansamblyje – Rokiškio dvaro rūmuose, kuriuos valdė kelios grafų Tyzenhauzų ir Pšezdieckių kartos. Tai pirmasis muziejus Lietuvoje, įsikūręs didikų dvare. 1940 metais, atėjus sovietams, grafai Pšezdieckiai buvo priversti trauktis iš Rokiškio, rezidencija, kad ir su pertraukomis, buvo atiduota muziejininkams. Apie paskutiniuosius Rokiškį valdžiusius grafus, jų gyvenimo peripetijas, džiaugsmus ir tragedijas, pomėgius, jų kultūrinę ir mokslinę veiklą, sukauptas kolekcijas bei mecenatystę pokalbis su Rokiškio krašto muziejaus direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai Marijona Mieliauskiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ liepos 7 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...