captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: Kopūstų laukas kaip pilietinių iniciatyvų laboratorija

„Pilietinė visuomenė mums yra pagrindinis dalykas, o be lygybės ji negalima. Mums svarbiausia – teisė į kultūrą. Kultūra yra tai, kuo mes gyvename kasdien. Muziejai tik surenka ir išneša į šviesą tai, kas sukuriama šiame sluoksnyje, tamsoje. Geriausi dalykai sukuriami tamsoje. Mums rūpi ne pavienis įvykis, o bendruomenė“, – sako Vita Gelūnienė ir Ed Carroll, menininkai, kuriantys ir gyvenantys Žemuosiuose Šančiuose, Kaune.

Kartu su vietos bendruomene menininkai atvėrė viešąją erdvę, kuri pastaraisiais dešimtmečiais buvo virtusi dykviete ir šiukšlynu. Kopūstų lauko pavadinimą teritorija gavo dėl senųjų kareivinių miestelyje esančių  XIX a. arkinių sandėlių, skirtų raugintų kopūstų saugojimui. Treji metai darbo duoda rezultatą –  pagerėjo žmonių santykiai, atsirado bendruomenės susirinkimų vieta, padedant gamtininkams ištyrinėti Kopūstų lauke augantys augalai, kartu su architektais ir bendruomene parengtos Kopūstų lauko architektūrinės vizijos.

„Kas yra Šančiai? Tai apie 20 tūkstančių žmonių, kurie nusprendė gyventi kartu. Gyventi ne atkirti sienų ar tvorų, bet kartu“, – sako Ed Carroll ir pasakoja apie naują sumanymą – autobusą, žadinantį vaizduotę.

„Žmonės ir idėjos“ –  liepos 5 d, trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį,  liepos 9 d., 11.05 val.

Ved. Audra Girijotė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...