captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Angelų slėnis bendruomenės poreikiams ir šventėms

Kelios dešimtys medinių angelų skulptūrėlių puošia parko suoliukus ir staliukus Miežiškių miestelyje prie pat Nevėžio. Čia pat slėnyje ir medinė scena, kurios stogą laiko du didžiuliai 4 m aukščio angelai. Miežiškiuose jau septintus metus gyvenantis tautodailininkas Eduardas Titas kartu su  bendruomene paskatinti klebono įrengė Angelų slėnį. Dabar tai mėgstamiausia vietos gyventojų ir svečių laisvalaikio praleidimo vieta, tinkanti įvairiomis progomis. Beje, tautodailininkas rudeniop ketina pastatyti monumentalų kūrinį iš ąžuolo, skirtą Lietuvos istorijai įamžinti.
Tautodailininkas Eduardas Titas.
Tautodailininkas Eduardas Titas.

Sunku kaimo kultūrinį gyvenimą įsivaizduoti be kapelų, kuriose dažniausia buriasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau yra ir išimčių. Ukmergės rajone, Taujėnuose, dirbanti meno vadovė Nijolė Janulienė jau trylika metų vadovauja jaunimo kapelai „Ratatita“, kurioje užaugo ne viena muzikali karta. Kas traukia jaunimą muzikuoti, kuo išskirtinis kapelos gyvenimas?

Retai būna, kad šeimos ar giminės surinkti daiktai tampa ne tik kaimo, rajono, bet ir visos šalies istorijos dalimi. Taip nutiko su Rokiškio rajone, Konstantinavoje, gyvenančio Petro Čiučelio iniciatyva kauptais ir į svirną padėtais, vėliau eksponuoti kitiems paruoštais įvairiais net pusantro šimto metų menančiais buities rakandais, namų ūkio inventoriumi, kuparais, laikraščiais ir kitokiais leidiniais, tremtinių daiktais. Viską išvardinti būtų sudėtinga. Su kaimynystėje gyvenančia Janina Žemaitiene ir Petru Čiučeliu, jau pradėjusiu skaičiuoti devyniasdešimt antrus metus, apžiūrėjome įdomesnius namų muziejaus eksponatus.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close