captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Y karta keičia dizaino ribas?

„Sunkiausia užduotis buvo sugalvoti, kaip tokią sagtį padaryti kitaip. Sukurta forma jau yra tobula, daugybę metų taikoma“, – sako laurų konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ už sagčių rinkinį „UNIT‘E“, leidžiantį automobilių pramonėje neperdirbamus saugos diržus pritaikyti gaminant aksesuarus, sulaukusi dizainerė Kamilė Korsakaitė.  
Kamilės Korsakaitės nuotr.
Kamilės Korsakaitės nuotr.

„Paroda „Optika ir struktūros. Kazio Varnelio kūryba 1967-1977“ pristato itin reikšmingą jo kūrybos dešimtmetį, kurio metu susiformavo savitas šio dailininko tapybos braižas. Peržengęs keturiasdešimtmetį ir jau pagarsėjęs kaip bažnyčių interjerų dekoratorius, K. Varnelis iš naujo atrado save kaip dailininką, visų pirma, tapytoją“, – pasakoja projekto kuratorius – dailininko sūnus – Kazys Varnelis jaunesnysis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Dvikalbystė – natūrali žmogaus būsena, kiekvienas vaikas ir suaugęs turi jos potencialą. Dvikalbiams nuo mažumės – tai kaip vaikščioti dviem kojomis, matyti dviem akimis ar klausyti dviem ausimis“, – sako Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros lektorė dr. Inga Hilbig. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dvikalbystės naudą.

„Sunkiausia užduotis buvo sugalvoti, kaip tokią sagtį padaryti kitaip. Sukurta forma jau yra tobula, daugybę metų taikoma“, – sako laurų konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ už sagčių rinkinį „UNIT‘E“, leidžiantį automobilių pramonėje neperdirbamus saugos diržus pritaikyti gaminant aksesuarus, sulaukusi dizainerė Kamilė Korsakaitė. – Manau, ką padariau, yra dar tobulintina, bet visai šaunu ir unikalu. Bijau, būtų klaida paleisti šitą idėją. Man reikės su kažkuo pasišnekėti, nuo ko man dabar reikia pradėti. Pabaigęs akademiją, esi absoliučiai vienas, sėdi ir galvoji: kur eiti ir ką daryti? Anksčiau buvo lengva, galėjai su dėstytojais ir kursiokais pasišnekėti. Dabar suprantu, kaip svarbu turėti komandą.“ Kaip keičiasi dizaino suvokimas visuomenėje ir kaip plečiasi dizaino ribos? Kokių iššūkių patiria dizaineriai, kurdami produktus į masinę produkciją orientuotoje rinkoje? Apie tai – pokalbyje su konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laureatais: Mantu Petkeliu, Kamile Korsakaite, Milda Šiulyte ir Barbora Skaburske.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ liepos 5 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...