captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: teatrų festivalio „TheATRIUM“ Klaipėdoje atgarsiai

„Man tokie spektakliai suteikia viltį. Jie apvalo ir parodo kas mes esame, kurioje vietoje šiandien yra mūsų visuomenė. Niekas nebesistebi tuo, ką mes skaitome atsivertę naujienų portalus ar laikraščius – vien tik dalykus, kurie tikrai nesuteikia vilties. Režisieriai – atvirkščiai, turi tam tikrą poziciją ir ji mūsų festivalio metu buvo labai aiškiai išsakyta“, – praėjus pirmajam tarptautiniam teatrų festivaliui „TheATRIUM“ sako Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.  
Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys. LRT stop kadras.
Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys. LRT stop kadras.

„M. K. Čiurlionis – tai Lietuvos saulė. Dėmesio jam niekada nebus per daug. Užvaldžius šioms mintims 2013 m. ir gimė idėja suorganizuoti pirmąjį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį. Šio reiškinio dėka į Lietuvą atkeliauja puikūs atlikėjai iš užsienio, gimsta nauji originalūs čiurlioniški projektai. Ištikimi klausytojai planuoja savo atostogas derindami jas prie koncertų datų“, – sako festivalio sumanytoja ir organizatorė pianistė prof. Aleksandra Žvirblytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie kompromisų kainą architektūroje – Ernesto Parulskio kultūros komentaras.

„Man tokie spektakliai suteikia viltį. Jie apvalo ir parodo kas mes esame, kurioje vietoje šiandien yra mūsų visuomenė. Niekas nebesistebi tuo, ką mes skaitome atsivertę naujienų portalus ar laikraščius – vien tik dalykus, kurie tikrai nesuteikia vilties. Režisieriai – atvirkščiai, turi tam tikrą poziciją ir ji mūsų festivalio metu buvo labai aiškiai išsakyta. Suprantu, kad žmonės nori išsinešti kažkokį estetinį pasigerėjimą, džiaugsmą ir taip toliau, bet mes ne pop kultūra ir festivalio idėja ne ta. Festivalio idėja – atvežti kiek įmanoma kokybiškesnius produktus, spektaklius, kurie šiandien kalba apie mus pačius, kas mes dabar esam. Todėl nereikia taip asmeniškai priimti, kad norėjau pasidžiaugti, bet staiga nusivyliau. Reikia labiau pagalvoti apie tai, kodėl dabar teatras toks? Ar režisierius teisingai interpretuoja? Ir tada mes galime atverti sau naujus atsakymus“, – praėjus pirmajam tarptautiniam teatrų festivaliui „TheATRIUM“ sako Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ liepos 4 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...