captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: EP narė Rebecca Harms apie atominės energetikos praeitį, dabartį ir ateitį

„Manau, kad branduolinės technologijos yra viena iš tų sričių, kur žmogaus smegenys, gebėjimai ir galimybės pasiekė ribą“, –  sako Europos Parlamento (EP) narė iš Vokietijos Rebecca Harms, kuri aktyviai talkina Lietuvai siekiant stabdyti Astravo branduolinės jėgainės statybas. Ji ragina Lietuvos gyventojus aktyviai palaikyti šias pastangas ir nepamiršti savų branduolinės energetikos „vaiduoklių“.
EP narė Rebecca Harms diskusijoje su Nobelio premijos laureate Svetlana Aleksijevič. Alexis Haulot (EP) nuotr.
EP narė Rebecca Harms diskusijoje su Nobelio premijos laureate Svetlana Aleksijevič. Alexis Haulot (EP) nuotr.

„Pavyzdžiui, Vokietija turi kur kas daugiau patirties išmontuojant atomines jėgaines. Tačiau kalbant apie galutinį ilgaamžio, labai radioaktyvaus panaudoto branduolinio kuro sutvarkymą, esame taip pat toli nuo sprendimų kaip ir prieš 40 metų“, –  primena EP Žaliųjų frakcijos narė. „Kadangi išsikvietėme tuos vaiduoklius, išlaisvinome juos, dabar ištisos ateities kartos turės spręsti bjaurių branduolinių atliekų problemą.“

Pokalbis apie Astravą ir Ignaliną bei branduolinės energetikos praeitį, dabartį ir ateitį laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, liepos 3 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...