captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dailininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė

„Lietuvos meno scenoje keliama daugybė būties, egzistencijos, moters tapatybės, įvairiausių politinių, socialinių, kultūrinių klausimų. Bet pabėgėlių tema tikrai yra neeksploatuojama“, – pastebi dailininkė, menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. 
S. Maslauskaitės-Mažylienės paveikslas.
S. Maslauskaitės-Mažylienės paveikslas.

„Tėčiui labai patiko S. Kubriko filmas „2001 metų kosminė odisėja“, kai astronautas keliauja pro Jupiterį ir stebi atmosferą, kas darosi su šviesa. Tėčiui irgi buvo svarbūs tokie eksperimentai su erdve, šviesa“, – sako Kazio Varnelio šimtmečiui skirtą parodą „Optika ir struktūros“ kuruojantis Kazys Varnelis jaunesnysis.

Fotografui Antanui Sutkui įteikta prestižinė Vokietijos fotografijos asociacijos premija, Miuncheno kino festivalyje pristatomi niekada nerodyti dokumentiniai kadrai apie Adolfą Hitlerį, Ispanijos teismas nurodė atsakyti jau dešimtmetį ramybės nedavusį klausimą dėl Salvadoro Dali – apie visa tai užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Kurdamas religinę muziką, ieškau balanso – tarp šiuolaikiškumo, avangardo ir klasikinio skambesio tradicijos“, – sako kompozitorius Giedrius Svilainis, kurio mišios „Jo valia“ pradeda festivalį „Druskininkų vasara su Čiurlioniu“.

Apie kompromisų kainą architektūroje – Ernesto Parulskio kultūros komentaras.

„Mūsų literatūra būtų geresnė, jei rašytojai daugiau keliautų. Kai gaublį pajunti kaip sviedinuką, kurį gali sukioti į visas puses, pasikeičia požiūris į pasaulį“, – sako šią vasarą po Pietų Ameriką keliaujantis rašytojas Andrius Jakučiūnas.                                    

„Per pasakiškas užuominas, šviesias spalvas, rytietišką grožį noriu parodyt, kad yra tokia nuostabi gamta, nuostabi šalis, o tuo tarpu štai koks gyvenimas ten vyksta šiandien“, – sako parodą „Prie Babilonijos vartų. Pabėgėlių laiškai“ pristatanti dailininkė, menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, su kuria susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 1 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/2318248802448

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...