captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: mažuloniškių lūkesčiai Naujaisiais metais

Kaip būtų gerai, jeigu kartu su Naujaisiais metais išnyktų ir senaisiais neišspręsti reikalai bei senos bėdos. Kokių lūkesčių ir vilčių išsipildymo labiausiai norėtų Mažulonių kaimo žmonės?
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Kaip būtų gerai, jeigu kartu su Naujaisiais metais išnyktų ir senaisiais neišspręsti reikalai bei senos bėdos. Deja, Mažulonyse, kaip ir kituose Lietuvos kaimuose, liko daug įsisenėjusių, skubiai spręstinų problemų. Kokių lūkesčių ir vilčių išsipildymo labiausiai norėtų šio kaimo žmonės?

Naujieji metai žemdirbiams žada daug neaiškumų: nežinomas naujo ES finansinio laikotarpio žemės ūkiui skirtas rėmimo paketas, Briuselis nenori vienodinti tiesiogines išmokas, pradėtas netgi mažinimas – vadinama moduliacija. Jau garsiai kalbama ir apie esmines permainas aliejinių ir baltyminių kultūrų augintojams, nes biodyzelinui auginamų rapsų plotai padidėjo, o maistui skirtų – sumažėjo. Svarbiausi ES žemdirbiams reikalai gruodžio viduryje buvo aptarti Briuselyje vykusiame ES šalių visuomeninių organizacijų – COPA  COGECA surengtose diskusijose. Jose dalyvavo ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Romas Majauskas.

Įvairiausiais netikėtais, netradiciniais sprendimais ne tik savo kaimynus, bet, galima sakyti, ir visą Lietuvos žemdirbių bendruomenę, dažnokai stebina Molėtų rajono ūkininkas Giedrius Prakapavičius. Dar ir šiandien ne vienas jų abejoja, ar vertėjo pirkti 150 pieninių avių. O Giedrius Ūtos kaime jau montuoja įrangą avims melžti.

Kai kalbama apie kaimo perspektyvą, žemės ūkio gamybos reikalus, nelieka be dėmesio dirbančių ir gyvenančių žmonių skaičius bei amžius, ikimokyklinio vaikų ugdymo įstaigos, daugybė kitų socialinių reikalų. Būtent veikiantis, vaikų gausiai lankomas vaikų darželis, šiandien labai iškalbingai liudija apie vieno ar kito kaimo, miestelio gyvybingumą, ateitį. Jau tris dešimtmečius Šakių rajone, Griškabūdyje, veikiantis vaikų darželis  iš kitų išsiskiria tuo, kad jame vaikams sudarytos geros buities sąlygos, veikia meno mokyklos padalinys, dirba ypač kvalifikuotos pedagogės.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, sausio 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...