captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie siūlymą menų krypčių studentų ruošimą telkti sostinėje

Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į Kultūros ministerijos pateiktus siūlymus, jau ėmėsi veiksmų, siekiant menų krypčių studentų ruošimą telkti tik Vilniaus dailės akademijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kas laukia aktyviai veikiančių ir specialistus ruošiančių Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų menų fakultetų?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Birželio 26–30 dienomis Kaune vyksta pirmasis Baltijos šalyse pasaulinis semiotikos kongresas. Čia savo įžvalgomis, žiniomis ir patirtimis dalysis 500 mokslininkų iš 5 žemynų. Tarp jų – ir žymiausia pasaulio orangutanų tyrinėtoja, antropologė Birutė Galdikas. Be kasdienių pranešimų sesijos, kongrese veiks ir knygų paroda bei mokslinių žurnalų mugė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvių kalbos žodyną galime skaityti įvairiais aspektais. Žiūrėdami į pavyzdžius matome, kaip jie atspindi mūsų kultūrą, gėrimo veiksmažodžiai atspindi tai, kaip mes geriam, kaip moterys yra nepatenkintos, kad vyrai geria. Kviečiu skaityti žodyną ir juos domėtis“, – sakė Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro darbuotoja dr. Anželika Gaidienė.

Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į Kultūros ministerijos pateiktus siūlymus, jau ėmėsi veiksmų, siekiant menų krypčių studentų ruošimą telkti tik Vilniaus dailės akademijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vytauto Didžiojo universitete Kaune praktiškai naikinamos vaidybos, mados dizaino bei muzikos produkcijos studijos – 2017 m. joms neskirtas valstybės finansavimas. Klaipėdos universiteto atstovai teigia, jog valdantieji nesuvokia, jog Lietuva yra daug didesnė nei Vilnius, ir tokia pertvarka lems smarkų kitų šalies miestų kultūrinį skurdėjimą. Kas laukia aktyviai veikiančių ir specialistus ruošiančių Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų menų fakultetų? Pokalbis apie siūlymą menų krypčių studentų ruošimą telkti tik sostinėje su Egle Ganda Bogdaniene (VDA), Jurgita Staniškyte (VDU), Vytautu Tetensku (KU), Aurimu Pautieniumi-Želviu (KM) ir Giedriumi Viliūnu (ŠMM).

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ birželio 28 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...