captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie Algirdo Juliaus Greimo įtaką Lietuvai ir pasauliui

„Nesam turėję žymesnio Lietuvos mokslininko pasaulyje“, – teigia filosofas, semiotikas, Vilniaus universiteto A. J. Greimo centro vedėjas Arūnas Sverdiolas. Kuo A. J. Greimo darbai svarbūs šiandien?
Algirdas Julius Greimas. Jean-Marie Floch nuotr.
Algirdas Julius Greimas. Jean-Marie Floch nuotr.

„Pasigendu autorių, kurie galėtų būti šiuolaikinės Klaipėdos architektūros vedliais: trūksta ambicijų ir drąsos“, – sako Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Vaidotas Dapkevičius. Uostamiestyje vyksta architektūros renginių ciklas „Klaipėdos architektūra“.  


Užsienių naujienų apžvalgoje  - pokabis su garbingiausią Jungtinės Karalystės apdovanojimą - Carnegie medalį - gavusia rašytoja Rūta Šepetys. Ir apie didelio susidomėjimo Latvijoje sulaukusią knygą „Dainų jėga“, kurioje žvilgsnis į Baltų kultūrą.

„Vasara – koncertų, festivalių laikas, bet šalia bandau įterpti kaimus. Mieste neįmanoma rasti tylos ir negali fotografuoti žvaigždėto dangaus, tad vasarą kaimas man tobulybė“, – sako muzikantas Domantas Razauskas, su kuriuo kalbėsimės apie jo vasarą.


Vis dažniau rimtieji žanrai apvelkami populiarios pramogos drabužiais. Gal taip norima atkreipti publikos dėmesį? O gal tikimasi, kad tai pakels kultūros prestižą? Apie tai komentare svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius.


„Man laiškas asocijuojasi su atvirumu, nusiraminimu. Mes per daug skubame, nebemokame pasimėgauti akimirka. O ši instaliacija kviečia sustoti, įsiklausyti į save, išgirsti kitą“, – sako jauna menininkė Eglė Lekevičiūtė, Vilniaus centriniame pašte pristatanti instaliaciją „Neparašyti laiškai“. 


Savaitgalį vykstantis Santaros-Šviesos suvažiavimas daug dėmesio skiria prieš šimtmetį gimusio lietuvių kilmės prancūzų semiotiko A. J. Greimo asmenybei. Su mokslininko bendražygiais, sekėjais kalbėsime, kuo jo sukurta Paryžiaus semiotikos mokykla reikšminga pasaulio mokslui. Kaip suprasti, kas yra toji semiotika? Kokia A. J. Greimo įtaka mūsų kultūrai?


Ved. Gailutė Jankauskienė


„Kultūros savaitė“ – birželio 24 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...