captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: ekonomika kaip moralinė tvarka

„Kiekvienas ekonominis teiginys kartu yra ir moralinis teiginys, o kiekvienas ekonomikos žaidėjas – moralinis veikėjas“, – sako dr. Jorg Wiegratz, Lydso universiteto (JK) Politinės ekonomijos ir globalaus vystymosi ekspertas.
Lydso universiteto (JK) Politinės ekonomijos ir globalaus vystymosi ekspertas dr. Jorg Wiegratz.
Lydso universiteto (JK) Politinės ekonomijos ir globalaus vystymosi ekspertas dr. Jorg Wiegratz.

Mokslininko teigimu, kaip kolonijų laikais galią turintys žmonės rasdavo moralinių pateisinimų vergovei, taip šiandien mes randame pateisinimų mažiems atlyginimams, blogoms darbo sąlygoms,  sukčiavimui bei korupcijai.

Vienas iš J.Wiegratz tikslų – apčiuopti, kaip atsiranda moraliniai argumentai, grindžiantys vienų žmonių blogą elgesį su kitais neoliberaliose ekonomikose. „Pavyzdžiui, kalbinome mokesčių konsultantus JK, kodėl jie taip agresyviai patarinėja savo klientams, kaip išvengti mokesčių, kartais legaliai. Jie sako, kad taip daro, nes mano, kad žmonės turi pasilaikyti pinigus sau, kad valstybė yra priešas. Nereikia manyti, kad korupcija ir sukčiavimai pavojingi tik valstybiniame sektoriuje. Jie yra persmelkę ištisas privataus verslo šakas“.

„Žmonės ir idėjos“ –  birželio 21 d, trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, balandžio 25 d. 11:05

Ved. Audra Girijotė

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...