captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie projektą „Lietuvos muziejų kelias“

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Lietuvos muziejai skyrė penkerių metų renginių ciklą „Lietuvos muziejų kelias“. Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamame projekte dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimundas Balza.
Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune prasideda nauja ilgalaikė edukacinė programa „Sukurk savo knygai ex libris’ą“. Ex libris – tai ne tik leidinio savininko ženklas, knygos sargas, bet ir meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę: jo profesiją, pomėgius, gyvenimo būdą, netgi charakterį. Pokalbis apie ex libris’ą, populiariausią ir ilgiausiai išsilaikiusią knygos ženklų rūšį, su dailininke Nijole Jurkuviene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Galime panaudoti mūsų tautosakos personažus Velniuką ir Perkūną, sukurti įdomius žaidimus apie jų dvikovą. Juk vaikams įdomu įsitraukti, jie galėtų aptarinėti ne tik tuos baisius vakarietiškus personažus, bet ir mūsiškius“, – sakė lietuvių kalbos mokytoja Daiva Martyncevienė.

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Lietuvos muziejai skyrė penkerių metų renginių ciklą – nacionalinį kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinį projektą – „Lietuvos muziejų kelias“. Šiemet dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams. Projektas kviečia į šimtą renginių, kuriuos paruošė 55 muziejai iš visos Lietuvos. Juose įvairiomis formomis – nuo virtualių turų, edukacinių užsiėmimų, parodų atidarymų, diskusijų iki teminių popiečių ir minėjimo vakarų – bus pristatomi Vasario 16-osios kūrėjai. Šiųmetėje programoje – ryškių, taurių ir kūrybingų asmenybių, kurių vardai glaudžiai susiję su meno, grožio, tarnavimo Tėvynei, pasiaukojimo, meilės ir vilties temomis, pristatymas“, – sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimundas Balza. Pokalbis apie „Lietuvos muziejų kelią“ su R. Balza, Rasa Augutytė, Lolita Valužiene ir Jolita Kirkilaite.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.
„Ryto allegro“ birželio 21 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close