captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – mados kūrėjos Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė

„Nekuriame tautinio kostiumo, mes interpretuojame. Mūsų  filosofija tokia – pagarba tradicijai ir žvilgsnis į priekį: ko siekiame, kur einame, kaip gyvensime po dešimties metų?“ – sako kostiumo dizainerė Jolanta Rimkutė, drauge su Ieva Ševiakovaite mininti bendros kūrybos 20-metį.
Mados kūrėjos Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė. Asmeninio albumo nuotr.
Mados kūrėjos Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė. Asmeninio albumo nuotr.

Planuojama aukštojo mokslo reforma kelia daug klausimų akademinei bendruomenei. Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu menininkų rengimas turėtų koncentruotis tik Vilniuje. Kas laukia menų specialybių kituose miestuose? Ar Vyriausybė nepamiršo deklaruotų regionų ir kultūros prioritetų?

Užsienio kultūros naujienose – apie Man Booker tarptautinę premiją pelniusį Izraelio rašytoją Davidą Grossmaną ir Vokietijos mieste Kaselyje bei Atėnuose vykstančią vieną reikšmingiausių pasaulyje modernaus meno parodų Documenta.

Su rubrika „Vasaros įdomybės“ domėsimės, kaip vasaras leidžia „Sidabrinių gervių“ laimėtojai ir nominantai: aktoriai Gabija Jaraminaitė, Marius Repšys, Darius Meškauskas ir režisierius Audrius Stonys. Kam vasaros poilsis jau prasideda, o kam tai pats darbingiausias laikas?

Vilniaus dailės akademijos dėstytojos, menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras apie aukštąjį mokslą ir planuojamą reformą. Kas laukia humanitarų?

„Įrašų studijose Reikjavike nuolat sėdi žinomi užsienio atlikėjai ir bando pagauti „islandišką“ skambesį. Man atrodo, islandų muziką įkvepia gamta, atmosfera“, – apie Islandijos muzikos fenomeną pasakoja muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Su mados kūrėjomis J. Rimkute ir I. Ševiakovaite sėsim ir pakalbėsim apie modernų žvilgsnį į tradicijas, tautinį kostiumą, jo šiuolaikines interpretacijas. Taip pat – madą kaip socialinį reiškinį ir lėtą madą.
 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close