captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Sidabrinėms gervėms“ praėjus – pokalbis su režisieriumi Andriumi Blaževičiumi

Man atrodo, kad tuo metu ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą buvo apėmusi krizė. Mano kursas 2009-aisiais baigė Muzikos ir teatro akademiją, išėjome į pasaulį – tiesiai į krizę. Tai buvo labai stipru. <...> Norėjosi kalbėti apie bendrą krizę, vertybinę turbūt, nors šis žodis dabar stipriai nuvalkiotas“, – pasakoja režisierius Andrius Blaževičius, „Kino pavasaryje“ pristatęs savo pirmąjį ilgametražį filmą „Šventasis“.
Režisierius Andrius Blaževičius. Andriaus Ufarto (DELFI) nuotr.
Režisierius Andrius Blaževičius. Andriaus Ufarto (DELFI) nuotr.

„Mo prasmė nesunkiai nuspėjama – ji užkoduota „mo-dernume“. Be to, Mo prasideda žodžiai „mo-kytis“ ir „mo-tyvacija“, o tai vienas esminių mūsų tikslų – galimybei mokytis ir gauti žinių muziejuje norime skirti tiek energijos, kad ji grįžtų išaugusiu įsitraukimu ir susidomėjimu“, – sako Mo muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai bus proga stabtelėti ir suprasti, kokie žodžiai mums yra metų ženklai. Ir bus labai įdomu pasibaigus 2017 m. pažiūrėti, koks žodis ir koks posakis siūlomas tapti tuo metų ženklu, ir kas taps iš tikrųjų“, – sakė žurnalo „Gimtoji kalba“ vyriausioji redaktorė Rita Urnėžiūtė.

„Man atrodo, kad tuo metu ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą buvo apėmusi krizė. Mano kursas 2009-aisiais baigė Muzikos ir teatro akademiją, išėjome į pasaulį – tiesiai į krizę. Tai buvo labai stipru. <...> Norėjosi kalbėti apie bendrą krizę, vertybinę turbūt, nors šis žodis dabar stipriai nuvalkiotas“, – pasakoja režisierius Andrius Blaževičius, „Kino pavasaryje“ pristatęs savo pirmąjį ilgametražį filmą „Šventasis“. Šiame filme nagrinėjama Lietuvos provincijoje gyvenančio ir ekonominę krizę tiesiogiai patiriančio vyro istorija. Pokalbis su A. Blaževičiumi ir prodiusere Marija Razgute apie visaapimančią krizę, amžinas (savęs, darbo, šventųjų) paieškas bei filmo istorijos universalumą.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.
„Ryto allegro“ birželio 14 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...