captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar Lietuvos teatras – suprantamas pasauliui?

„Kinai nemėgsta ir vengia sakyti „ne“.  Tai yra labai improvizatoriška, nes pirmas ir kertinis improvizacijos principas yra visada sakyti „taip“. Šio principo galima mokytis tiek iš kinų, tiek iš improvizacijos aktorių bei taikyti jį savo kasdieniame gyvenime“, – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro gastrolių Kinijoje įspūdžiais dalijasi sako aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas.
Aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas. BNS nuotr.
Aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas. BNS nuotr.

„Po Lietuvos nepriklausomybės, tai yra  pirmas toks dailininkų pleneras Klaipėdoje. Galbūt nebuvo iniciatorių, tačiau buvo meno žmonių, kurie sakė, kad Klaipėdoje nėra, ką tapyti“, – sako Klaipėdos galerijos vadovė Violeta Jusionienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kodėl menininkai taip aktyviai dalyvauja verslumo, o verslininkai – kūrybiškumo seminaruose? Apie tai – su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio komentaras.

„Vienas iš labiausiai improvizatoriškų potyrių Kinijoje buvo supratimas, jog kinai nemėgsta ir vengia sakyti „ne“.  Jie gali nesutikti, jie gali nepriimti, bet jie niekada nedaro dviejų dalykų. Pirmiausia, jie bendraudami neblokuoja tavęs kaip pašnekovo ir, antra, Kinijoje laikoma žemu lygiu demonstruoti nepasitenkinimą kažkuo. Tai yra labai improvizatoriška, nes pirmas ir kertinis improvizacijos principas yra visada sakyti „taip“. Šio principo galima mokytis tiek iš kinų, tiek iš improvizacijos aktorių bei taikyti jį savo kasdieniame gyvenime“, – Valstybinio Vilniaus mažojo teatro gastrolių Kinijoje įspūdžiais dalijasi sako aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas. Kaip Lietuvos teatrą priima Kinijos publika? Kokie kultūriniai šių šalių teatrų skirtumai? Apie tai – pokalbyje su aktoriumi ir režisieriumi Kirilu Glušajevu ir aktoriumi Mantu Vaitiekūnu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ birželio 13 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...