captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ lankosi šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius

Šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius kviečia ne tik menininkų darbus pirkti pasiruošusius kolekcininkus, bet ir norinčius susipažinti, kas įdomaus vyksta meno pasaulyje. Į ką atkreipti dėmesį?  
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Naujos kino kūrėjų kartos bruožas – humoro jausmas. Iki šiol manėm, kad neturim šios savybės, bet ji akivaizdi jaunų žmonių kine“, – pastebi kino tyrinėtoja Sonata Žalneravičiūtė. Artėjant „Sidabrinių gervių“ apdovanojimams su ja ir kino tyrinėtoju Dmitrijumi Gluščevskiu kalbamės apie kino metus.

Užsienio kultūros naujienose kalbėsim apie vieną svarbiausių šiuolaikinio meno renginių pasaulyje – Venecijos bienalę, taip pat tradicinį festivalių mėnesį Liublianoje, ir ilgai lauktą Bobo Dylano Nobelio premijos paskaitą.

Su rubrika „Vasaros įdomybės“ nuo šiol domėsimės, kaip vasaras leidžia kultūros žmonės. „Mieste – paskutinės dienos, visai vasarai pabėgsiu į kaimą. Esu grafikė, bet vasaros spalvos, gamta įkvepia tapyti“, – pasakoja dailininkė Jūratė Stauskaitė.

Kodėl menininkai taip aktyviai dalyvauja verslumo, o verslininkai – kūrybiškumo seminaruose? Apie tai – menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio komentaras.

„Žiūrėjome į juos, klausėmės, bandėme suprasti jų gabumus, perspektyvas“, – sako Vytautas ir Velta Anužiai Klaipėdos universitete išugdę garsųjį Liepojos teatro šešioliktuką. Pasakojimas iš Klaipėdoje vykstančio festivalio „TheATRIUM“.

Meno mugėje ArtVilnius susitiksime su geriausiu jaunuoju menininku išrinktu tapytoju Povilu Ramanausku, geriausios instaliacijos autore Raimonda Sereikate. Taip pat – netikėtą muzikos istoriją pristatančiu kompozitoriumi Šarūnu Naku, grafike Kristina Norvilaite, performanso „Niekas neatims manęs iš manęs“ kūrėjais Monika Dirsyte ir Gyčiu Ivanausku. Lankysimės ir vienoje iš geriausių pripažinta Dusetų dailės galerijoje, kur apsilankyti Marse kviečia stiklo menininkas Remigijus Kriukas.


Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 10 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 11 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...