captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: Kokios galimos pasekmės dėl netvarkingų manikiūro instrumentų?

Į tokį klausimą gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė atsako trumpai – ilgu bakterijomis ar grybeliais užkrėstų nagų gydymu.

Gydymas gali užsitęsti nuo kelių mėnesių iki metų. Kad tokių ligų išvengtų, grožio salonų klientai turėtų nesidrovėti ir paklausti – kur yra instrumentų sterilizatorius, kokius dezinfekcinius skysčius naudojate (tai svarbu, jei žmogus yra alergiškas), atkreipti dėmesį, ar vienkartinės priemonės nėra naudojamos pakartotinai. Tokios elementarios taisyklės svarbios visiems žmonėms, kurie pageidauja susitvarkyti kojų ar rankų nagus grožio paslaugas teikiančiose įstaigose. Yra tikimybė grožio salonuose užsikrėsti sunkias ligas sukeliančiais virusais – hepatitais ar ŽIV, kurie plinta per kraują – todėl skatinama laikytis visų galimų priemonių, kurios padėtų išvengti sunkių ligų. Laidoje girdėsime ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Asta Šlepetienės paaiškinimus.

Kasmet vasaros pradžioje Europos narkotikų plitimo stebėsenos agentūra paskelbia ataskaitą, kokia yra situacija narkotikų plitimo, gamybos ir vartojimo srityse. Apie tai,  kokie svarbiausi dalykai yra akcentuojami, kokios Lietuvos aktualijos narkotikų vartojimo ar paplitimo srityje yra užfiksuotos ataskaitoje – laidoje komentuos Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė.


Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  birželio 10 d., 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sekmadienį, birželio 11 d., 04.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close