captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: minime Tarptautinę archyvų dieną

„Lietuvos literatūros ir meno archyve saugomi fondai užima 2362 metrų lentynų. Didžiąją dalį archyve saugomų dokumentų sudaro XX a. meno ir kultūros įstaigų fondai bei asmenų – literatų, dailininkų, teatralų, muzikų, kultūros darbuotojų – archyvai. Taip pat saugomi net XV a. pavieniai dokumentai (pvz., Kondratovičių giminės fondas), be to, archyvas nuolat pasipildo jau XXI a. sukurtais dabar veikiančių įstaigų ir kuriančių asmenų dokumentais“, – pasakoja dr. Juozapas Blažiūnas, Lietuvos literatūros ir meno archyvo vadovas.
Lietuvos literatūros ir meno archyvo vadovas.dr. Juozapas Blažiūnas<br>
Lietuvos literatūros ir meno archyvo vadovas.dr. Juozapas Blažiūnas

„Paroda įvardinta provokuojančiu pavadinimu – „Nešiuolaikinio“ meno paroda ArtPylimas`17“. Tai paskatino dar kartą pasvarstyti: kas yra šiuolaikinis menas, ar galime juo laikyti lietuviškos ekspresionistinės mokyklos tapybą? Panašūs klausimai kyla ne tik mums“, – pastebi dailėtyrininkė Gražina Gurnevičiūtė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Primygtinai lyginti operos ir W.Shakespeare‘o tragedijos siužetų neverta, nes draminiai taškai juose sudėlioti vadovaujantis skirtingų scenos žanrų logika. Operos personažus V.Bellini muzika laiko nuolatinėje įtampoje, tarsi akrobatus ant lyno. Tai Romeo ir Džuljetos istorijai suteikia išskirtinio virpėjimo, atspindinčio trapią jaunuolių sielos ir proto pusiausvyrą. Mano galva, šis virpėjimas ir yra bel canto esmė“, – teigia režisierius Vincent‘as Boussard‘as, LNOBT pastatęs V.Bellini operą „Kapulečiai ir Montekiai“.

„Lietuvos literatūros ir meno archyve saugomi fondai užima 2362 metrų lentynų. Didžiąją dalį archyve saugomų dokumentų sudaro XX a. meno ir kultūros įstaigų fondai bei asmenų – literatų, dailininkų, teatralų, muzikų, kultūros darbuotojų – archyvai. Taip pat saugomi net XV a. pavieniai dokumentai (pvz., Kondratovičių giminės fondas), be to, archyvas nuolat pasipildo jau XXI a. sukurtais dabar veikiančių įstaigų ir kuriančių asmenų dokumentais“, – pasakoja dr. Juozapas Blažiūnas, Lietuvos literatūros ir meno archyvo vadovas. Apie archyvų reikšmę valstybės ir kultūros istorijai, XXI amžiaus iššūkius, išsaugant fondus ir darant juos labiau prieinamus visuomenei, apie archyvaro darbo specifiką pokalbis studijoje.

 

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 9 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...