captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": Ar reikalingos aukštosios mokyklos regionuose?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atlikta analizė rodo, kad regionų aukštosios mokyklos yra silpnesnės už didmiesčių aukštąsias mokyklas.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas prof. Eugenijus Jovaiša.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas prof. Eugenijus Jovaiša.

Mat regionų aukštąsias mokyklas paprastai renkasi silpnesni abiturientai arba tie, katrie neturi finansinių galimybių vykti studijuoti į atokiau nuo savo namų esančias aukštąsias mokyklas. Be to, esą ir pačių regionuose dirbančių dėstytojų kvalifikacija, jų sukuriama mokslo produkcija neretai yra kuklesnė. Galiausiai, kuomet tarptautiniai bei nacionaliniai ekspertai vertina studijų programas, regionų aukštosios mokyklos dažniausiai gauna žemesnius įvertinimus nei tas pačias programas vykdančios didmiesčių aukštosios mokyklos.

Tad galbūt verčiau uždaryti regionų aukštąsias mokyklas?
Tiesa, regionuose esančių aukštųjų mokyklų vadovai, taip pat periferijos savivaldybių merai įspėja, jog, nedideliuose miestuose ir rajonuose nelikus aukštųjų mokyklų, provincija dar sparčiau sens ir merdės. Tad, kaip išlaikyti tiek gyvybingus regionus, tiek užtikrinti aukštą švietimo bei studijų kokybę regionų mokyklose ir aukštosiose mokyklose? 
 
Laidoje dalyvauja Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas prof. Eugenijus Jovaiša ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas prof. Gintautas Bužinskas.
 

Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.
 
„Dešimt balų" birželio 8 d., ketvirtadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close