captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokie buvo lietuviško kino metai?

„Pagrindinė „Sidabrinės gervės“ misija: įvertinti šiuolaikinį mūsų kiną ir pagerbti tuos, kurie klojo jam pamatus.   <...>  Užaugo jaunų ir ambicingų režisierių karta, keičianti lietuvių kino veidą“, – teigia Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė.
Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. V. Skaraičio nuotr.
Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. V. Skaraičio nuotr.
„Vox organi Cathedralis“ („Katedros vargonų balsas“) – tai vidudienio atokvėpis, besiklausant kūrinių iš sakralinės vargonų muzikos lobyno. Lauksim atsiliepimų ir galvosim, kaip dar padauginti kultūros mieste vasarą ir ne tik vasarą“, – į solinius vargonininkų koncertus Vilniaus arkikatedroje kviečia ciklo koordinatorė  vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – kodėl ir kuria prasme Andrejaus Tarkovskio filmas "Stalkeris"  yra aktualus dar ir šiandien.
 
„Pagrindinė „Sidabrinės gervės“ misija: įvertinti šiuolaikinį mūsų kiną ir pagerbti tuos, kurie klojo jam pamatus.   <...>  Užaugo jaunų ir ambicingų režisierių karta, keičianti lietuvių kino veidą“, – teigia Lietuvių kino akademijos tarybos pirmininkė dr. Gražina Arlickaitė. Kino kritikės Živilės Pipinytės nuomone, „kai teigiama, kad žmonės žiūri, vadinasi, filmas yra geras, tai primena pačią vulgariausią sovietmečio kritiką, kad liaudžiai tokio kino reikia“. Kaip keičiasi lietuvių kinas? Kuriame gražias šventes, bet ar iš tiesų galime džiaugtis lietuviško kino menu? Pokalbis artėjant dešimtajai lietuviško kino šventei „Sidabrinė gervė“ apie tai, kas įvyko lietuviškam kine praėjusiais metais su G.Arlickaite ir kino kritike Živile Pipinyte.
 
Ved. Alma Valantinienė.
 
„Ryto allegro“ birželio 8 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...