captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ryškiausi gegužės kultūros momentai

Kas svarbaus ir įdomaus šį mėnesį įvyko mūsų kultūros pasaulyje? Apie poezijos, šiuolaikinio šokio festivalius, teatro premjeras, ryškiausias parodas kalbėsime su rašytoja Giedre Kazlauskaite,  menotyrininke Laima Kreivyte ir kultūros žurnaliste Margarita Alper.
Prancūzijos šokio trupė „Adrien M & Claire B“
Prancūzijos šokio trupė „Adrien M & Claire B“

„Išskirtiniai lietuvių kino operatorių mokyklos bruožai – aukštas profesinis lygis ir poetinis, filosofinis lygmuo“, – teigia apdovanojimų „Ąžuolas“ žiuri pirmininkė, kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

Užsienio naujienų apžvalgoje pasakosime, kodėl kinams gali būti įdomus šiuolaikinis ir modernus Lietuvos menas, kodėl Pietų Korėjos jaunuoliai tolsta nuo religijos, kaip šventyklos stengiasi juos pritraukti, taip pat apie ką bus pasakojama po šimto metų nuo parašymo išleidžiamoje rašytojo J. R. R. Tolkino knygoje.

Kodėl anksčiau kava buvo laikoma vaistu? Kodėl 17 a. knygose tiek daug kalbėta apie mirtį ir kaip pasiruošti jai? Kokios ydos sulaukdavo daugiausiai dėmesio? Įdomios ir netikėtos istorijos iš senų spaudinių Vilniaus universiteto bibliotekos parodoje „O tempora! O mores!“.

„Dėl prarastų atlyginimų dėstytojai nestreikuoja prie Seimo rūmų. Kodėl? Nes nūdienos Seime beveik nėra kam deleguoti savo problemų“, – komentare apie aukštąjį mokslą pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Esu nustebtinas Klaipėdos bendruomene. Savo jėgomis mums pavyko surengti festivalį su garsiomis užsienio trupėmis. Kai negavom centrinio finansavimo, daugiau nei pusę lėšų skyrė verslas“, – apie pirmą kartą rengiamą festivalį „TheATRIUM“ pasakoja Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Tradicinėje ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ ryškiausius metų pradžios kultūros įvykius bei reiškinius apžvelgsime su rašytoja Giedre Kazlauskaite, menotyrininke Laima Kreivyte ir kultūros žurnaliste Margarita Alper.  

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 3 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...