captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Olgos ir Vytauto vynuogynai primena pietų kraštus

Jonavos rajone prie Batėgalos kaimo Neries slėnyje gyvenantys Olga ir Vytautas Vilkeliai per dvidešimt metų sukūrė unikalią sodybą. Joje nėra prabangos, bet, sumaniai išnaudojus pietinį upės šlaitą, sudarytos geros sąlygos poilsiautojams ir mėgstantiems vynuoges. Apie 200 įvairių vynuogų krūmelių auga ir dera lyg pietų kraštuose. Kuo dar mėgstančius poilsį gamtoje vilioja, kaip vynuoges augina ukrainietė ir lietuvis?
Olga ir Vytautas Vilkeliai.
Olga ir Vytautas Vilkeliai.

Prasidėjus vasarai, prasidėjo ir lauko dienų renginiai, skirti įvairiausių ūkių ir ūkininkų poreikiams. Ketvirtadienį Šakių rajono „Barzdų agroserviso“ ūkio laukuose buvo demonstruojami žemės dirbimo padargai, kurie labiausiai tinka permainingoms orų sąlygoms, esant drėgmės žemėje stygiui ar taupant kurą bei siekiant greičiau paruošti žemę sėjai. Apie renginį ir jo praktinę naudą žemdirbiams pasakoja „Barzdų agroserviso“ direktorius Almantas Pališkis.

Naivių kaimo bendruomenė prieš penkiolika metų viena pirmųjų Kupiškio rajone žengė bendruomeniškumo žingsnį. Dabar ji vienija daugiau kaip pusšimtį žmonių. Nemažai jų prieš savaitę buvo susirinkę į Naivių kultūros centrą paminėti penkiolikos metų veiklos sukaktį. Renginyje netrūko eiliuotų posmų, dainų ir šokių, o bendruomenės pirmininkė Genė Žilinskienė akcentavo, kad per visą veiklos laikotarpį svarbiausia buvo žmogus, o ne materialinė bazė. Kuo dar ypatinga kaimo bendruomenė, kaip jos veiklą vertina kaime likęs jaunimas?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, birželio 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...