captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Nuo gruodžio 25-osios saulė, tarsi trumpam stabtelėjusi pailsėti, vėl ima kopti aukštyn į dangaus skliautą. Kaip tik tuo metu švenčiame vieną didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdas. Kalėdų išvakarės – Kūčios, šventė, kai išsivaduojama iš tamsiojo meto.

Nuo gruodžio 25-osios saulė, tarsi trumpam stabtelėjusi pailsėti, vėl ima kopti aukštyn į dangaus skliautą. Kaip tik tuo metu švenčiame vieną didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdas. Kalėdų išvakarės – Kūčios, šventė, kai išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis. Apie Kūčias, apie Kalėdas – pirmadienio viktorinoje.

Vieną didžiausių metų švenčių Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo sutikti su muzika ir kviečia apsilankyti Kalėdų muzikos savaitės koncertuose. Jų programose – nuo Kalėdų giesmių ir pakilių baroko opusų iki netikėtumais paįvairintų kamerinių bei orkestrinių kūrinių. „Muzikinės Kalėdos turėtų dosniai atseikėti įspūdžių ir pamaloninti įvairių skonių klausytojus“, – įsitikinusi Nacionalinės filharmonijos atstovė spaudai Skirmantė Valiulytė.

Miestelių, bažnytkaimių varpai nuo seno auštant, per pietus ir temstant kviesdavo žmones melstis. Šiandien daugiau nei pustrečio šimto varpų įtraukti į kultūros vertybių registrą. Vis daugiau mokslininkų jais domisi, tyrinėja, spausdina publikacijas. Tačiau varpų kultūra yra kiek nutolusi nuo šių dienų plačiosios visuomenės vertybių sampratos. Pasakojimas apie varpus – skambantį paveldą, kurį siekiama prikelti naujam gyvenimui, sudominti ir parodyti jo vertę mūsų pasaulėjautai.

„Maisto kultūra yra atskira sritis, nemažiau svarbi negu muzikinė kultūra, teatro kultūra ar, apskritai, – visuomenės kultūra“, – įsitikinusi žurnalistė Daiva Trečiokaitė, išleidusi konditerijos knygą „Kvepiantys“ („Alma littera“). Pokalbis su Austrijoje gyvenančia autore apie konditerijos tradicijas Lietuvoje bei pasaulyje.

Nuo gruodžio 25-osios saulė, tarsi trumpam stabtelėjusi pailsėti, vėl ima kopti aukštyn į dangaus skliautą. Kaip tik tuo metu švenčiame vieną didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdas. Kalėdų išvakarės – Kūčios, šventė, kai išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis. Kalėdų papročiuose vienodai reikšmingos ir šventės išvakarės, vadinamoji Kūčių naktis, ir dvi dienas trunkanti pati Kalėdų šventė, ir visi šventvakariai iki pat Trijų karalių. Apie Kūčias, apie Kalėdas – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 24 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close