captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie muzikinį – literatūrinį teatrą

„Keturių žaidimas „Virility“  – neįprasto žanro premjera. Tarsi muzikinis-literatūrinis teatras. Tarsi bandymas prikelti prancūzų filmo „Vyras ir moteris" (1966) atmosferą. Tarsi keturių vyrų kelionė į sudėtingą ir painų, apsimestinį ir tikrą (?) vyro ir moters santykių pasaulį“, – aiškina sumanymą teksto autorius Viktoras Gerulaitis.

„Ar mes galime pasitikėti savo lietuvybe ir dėl jos nekompleksuoti? Greimas, Gimbutienė, Kavolis pasitikėjo ir nekompleksavo. Tačiau šiandien intelektualiai, mokytojai lituanistai pradeda kompleksuoti. Mes sakome, kad kompleksuoti nėra pagrindo. Ar mūsų interpretacinė, tautinė, pilietinė bendruomenė dar gali būti jungiama bendrų tekstų, ar jau laikas kapituliuoti?“, – kalbėdamas apie naujus Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovėlius moksleiviams sako kultūrologas Darius Kuolys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Ką reiškia statistinės muziejų lenktynės? Apie muziejų lankymo bumą Lietuvoje ir pasaulyje – menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras su rubrika „Požiūris“ .

„Keturių žaidimas „Virility“  – neįprasto žanro premjera. Tarsi muzikinis-literatūrinis teatras. Tarsi bandymas prikelti prancūzų filmo „Vyras ir moteris" (1966) atmosferą. Tarsi keturių vyrų kelionė į sudėtingą ir painų, apsimestinį ir tikrą (?) vyro ir moters santykių pasaulį, – aiškina sumanymą teksto autorius Viktoras Gerulaitis. – Aktoriaus Rimanto Bagdzevičiaus ir pranešėjo V. Gerulaičio balsai bei Lioniaus Treikausko violončelės ir šveicaro Bruno Bieri trijų metrų ilgio Alpių rago, hango ir gomurinio (kaip Tibeto vienuolių) dainavimo garsai susipina į žodžio ir muzikos vingiuotą, kupiną kontrastų, bet vientisą skrydį“. Kaip kuriamas neįprastas muzikinis spektaklis, studijoje pasakos patys jo dalyviai.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 30 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...