captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: poezija scenoje

Ar eilėraščiai skirti tyliai? Ar aktoriai neiškreipia autoriaus minties? Kodėl egzistuoja įtampa tarp autorinio ir aktorinio skaitymo? Kur ir kodėl dingo kadaise minias klausytojų sutraukę poezijos skaitymai?
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.
Laidos vedėjas Rimantas Kmita.

Poezija, lyrika nuo seniausių laikų buvo susijusi su balsiu skaitymu, poetinės kalbos ritmas ir sąskambiai (nesvarbu, ar tai klasikinė eilėdara, ar avangardiniai žaidimai garsais) yra skirti skambėti garsiai, ir jie yra pačios lyrikos kodas, įrašytas šio žanro pradžių pradžioje – lyrika yra tekstai, neatsiejami nuo grojimo lyra ir rečitavimo. Tylaus poezijos skaitymo fenomenas gana nesenas. Nors tylus skaitymas paliudytas jau nuo Euripido ir Aristofano, lyrikos tyrinėtojai sako, kad iki XVIII amžiaus pabaigos skaitymo aktas glaudžiai susijęs su vokalizacija. Bet visais laikais poetiniai tekstai buvo vienaip ar kitaip atliekami balsu.

Laidoje apie poezijos skaitymą, atlikimą kalbėsimės su Vilniaus Mažojo teatro poezijos spektaklio „Pasikalbėk su manimi eilėmis“ kūrybine grupe: aktoriais Virginija Kochanskyte, Valda Bičkute, Jokūbu Bareikiu ir poetu Mindaugu Valiuku.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – gegužės 28 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 29 d., pirmadienį, 01.05 val. ir gegužės 30 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...