captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: išmaniosios programėlės padeda racionaliau ūkininkauti

Kėdainių rajone Paskerdūmio kaime įsikūręs Paulius Staliorius ūkininkauja 12 metų, bet jau spėjo sukurti modernų 950 ha augalininkystės ūkį. Aišku, didelę įtaką turėjo tėčio pradėti darbai, ES investicinė parama, tačiau dabar jaunasis ūkininkas pats tvarkosi moderniai. Prieš 4 metus nutaręs išbandyti išmaniąją programėlę „AgroSmart“, dabar sako, kad be jos ūkio perspektyvos ir kasdienio darbo neįsivaizduoja. Kaip veikia išmanioji programa, kuo ji naudinga ūkiui?
Paulius Staliorius.
Paulius Staliorius.

Prieš tris dešimtmečius Raseinių rajone Milašaičiuose įsikūrę Jūratė ir Vytautas Šegždai turi kuo didžiuotis – veterinarijos specialistė ir agronomas sukūrė rimtą šeimos ūkį: 350 hektarų žemės, 100 melžiamų karvių, per 30 mėsinių galvijų, 500 avių. Ne tik įtemptai dirbo, bet ir šeimai daug laiko ir dėmesio skyrė, užaugino septynis vaikus. Rūta, Simonas, Justinas, Karolis, Eglė, Mindaugas ir Rolandas jau savarankiški, beveik visi turi ir šeimas. Nors ir toliau gyvena, dažnai grįžta į gimtus namus padėti, leidžia tėvams anūkais pasidžiaugti. Apie stiprius namus ir darnią šeimą, darbus ūkyje ir džiaugsmus pasakoja Jūratė Šegždienė.

Birželio 1 d. minėsime Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Renginiai, skirti šiai dienai, prasideda jau pirmadienį. Vienas tokių bus ir Jonavoje. Miesto centre esančiame skvere 11.00 val. rinksis moksleiviai iš visų rajono mokyklų. Jau trečius metus renginį „Laimingų vaikų pieva“ organizuoja Jonavos rajono socialinių pedagogų metodinis būrelis. Išsamiau apie vaikams skirtą renginį, jo tikslus ir svarbą pasakoja metodinio būrelio narės Vaida Jakuitienė, Jolanta Mackevičienė ir būrelio pirmininkė Jolanta Grabažienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 29 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...