captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierius Tomas Vengris

„Filmą be pinigų lengviau pastatyti Amerikoje nei Lietuvoje. Ten tiek žmonių, noro prasimušti, kad visada surasi profesionalų, kurie su tavim dirbs“, – sako su garsiais kino kūrėjais JAV dirbantis režisierius Tomas Vengris, šiuo metu Lietuvoje kuriantis pilno metro filmą.
Kino režisierius Tomas Vengris. kinfo.lt nuotr.
Kino režisierius Tomas Vengris. kinfo.lt nuotr.

Koks Klaipėdos miesto veidas? Kodėl miesto įvaizdis neturi nieko bendra su miesto istorija? Kaip klaipėdiečiai mato savo miestą? Pasakojimas iš parodos „Vietiniai simboliai — Klaipėdos veidas?“

Užsienio kultūros apžvalgoje kalbėsime apie lietuviškus vardus Kanų kino festivalyje, taip pat aptarsime po 27-erių metų sugrįžusį serialą „Tvin Pyksas“.

 „Žiūrovai stebisi, kai iš pradžių mane pamato prie durų, juos pasitinku, o po to pasirodau scenoje. Man patinka ir išlydėti žmones, klausiu jų nuomonių“, – pasakoja puikiai Nacionalinio Kauno dramos teatro žiūrovams pažįstamas teatro administratorius, aktorius Rimantas Štaras, šiame teatre dirbantis nuo 1970-ųjų. 

Ką reiškia statistinės muziejų lenktynės? Apie muziejų lankymo bumą Lietuvoje ir pasaulyje – menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras.

„Kelionės yra geriausias būdas pažinti pasaulį. Čia kaip su paveikslais – jei pamatai originalą, tai visos reprodukcijos nublanksta“, – sako aistringa keliautoja, dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, kurios įspūdžius iš Indijos ir Irano galima išvysti dviejose parodose Vilniuje.

Apie kiną sėsim ir pakalbėsim su režisieriumi T. Vengriu. Režisierius baigė prestižinį Amerikos filmų institutą Los Andžele, dirbo su „Gyvenimo medžio“ režisieriumi Terrence Malick. Šiemet T. Vengrio montuotas filmas laimėjo Sundance festivalyje, o dabar režisierius kuria filmą Lietuvoje.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 27 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close