captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar reikalingas valstybinis Lietuvos menininkų parodų finansavimas?

Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje Pekine rodoma pirmoji reprezentacinė modernaus ir šiuolaikinio meno paroda „Lietuvos menas: peizažinis mąstymas“. „Čia pristatoma Lietuvos vizualaus meno panorama nuo XIX–XX amžių sandūros iki šių dienų, atverianti platų peizažo įkvėptos žmogiškosios vaizduotės skliautą“, – aiškina parodos kuratorė Milda Žvirblytė.
Parodos kuratorė Milda Žvirblytė. Andriaus Valužio nuotr.
Parodos kuratorė Milda Žvirblytė. Andriaus Valužio nuotr.

Kultūros ir meno žurnalo „Kultūros barai“ gegužės numerio apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Neturiu abejonių – žmogus yra sukurtas draugystei. Spektaklis „Laimė yra lapė“ – tai dar viena beprotiškai tikra istorija apie draugystę ir jos ištikimus palydovus – dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą“, – sako režisierius ir inscenizacijos autorius Mantas Verbiejus.

„Mūsų valstybė privalo būti socialiai jautresnė realiai daugelio Lietuvos dailininkų ir kitų menininkų padėčiai bei nuolatiniams rūpesčiams, su kuriais jie susiduria ieškodami finansinės paramos, norėdami surengti savo parodas ir taip pristatyti savo kūrybą visuomenei. Apie tokias jų problemas žinau iš pačių menininkų, kurie praktiškai kasdien kovoja už savo kaip kūrėjų būvį”, – pastebi Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas. Ar reikalingas valstybinis Lietuvos menininkų parodų finansavimas? Argumentai už ir prieš. Diskusija studijoje su Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininke Edita Utariene ir Seimo nariais Gediminu Kirkilu ir Arūnu Gelūnu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 26 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...