captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl keičiamas priėmimas į profesines mokyklas?

Kitą savaitę pradedamas priėmimas į profesines mokyklas. Tiesa, jis bus kitoks nei iki šiol: stojantiesiems nebereikės važiuoti į pasirinktą profesinę mokyklą ir čia pildyti dokumentų. Nuo šiol jiems tereikės užpildyti paraišką internetu.
smm.lt nuotr.
smm.lt nuotr.

Į profesines, kaip ir į aukštąsias mokyklas, stojantieji bus priimami centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Jie, kaip ir pretendentai į aukštąsias mokyklas, turėtų gauti po keletą siūlymų mokytis norimos įgyti profesijos ne vienoje, o keletoje profesinių mokyklų. 

Nuo šių metų net dešimtadaliu mažinamas priėmimas į grožio specialybes, šešiais nuošimčiais didinamas priėmimas į apdirbamosios pramonės ir statybos specialybes, neliks ir viename mieste (tik skirtingose mokyklose) tų pačių mokymo programų. 

Tiesa, kai kurių atokesnių vietovių profesinių mokyklų vadovai jau dabar nuogąstauja, kad tiek stojantieji, tiek tėvai kol kas nieko nežino apie naują priėmimo tvarką, mat ir pačios profesinės mokyklos apie ją sužinojo tik prieš savaitę. Ne visi jaunuoliai iš mažų kaimeliukų geba naudotis kompiuteriu ir užpildyti pareiškinius dokumentus.

Kodėl prireikė keisti priėmimą į profesines mokyklas? Kam naudinga ši pertvarka? Ką svarbu žinoti stojantiesiems tiek po progimnazijos, tiek po pagrindinės mokyklos ar gimnazijos į profesines mokyklas.

Laidoje dalyvauja švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas, Šiaulių profesinio rengimo centro direktorius Saulius Dargužas.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" ketvirtadienį, gegužės 25 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...