captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kovą su grafičiais Vilniuje

„Kai pradėjau mokytis akademinio piešimo, mąsčiau, kad grafiti turėsiu pamiršti, juk čia nerimta. Vėliau supratau, kad nors grafiti nėra menas, jis palieka labai stiprius pagrindus. Jei moki į tai įdėti šiek tiek akademizmo, sumaišyti tą kultūrą su profesionaliu požiūriu, atsiranda visiškai suvaldytas piešinys“, – sako kaligrafas, gatvės menininkas Tadas Čiūda
VUB nuotr.
VUB nuotr.

„Juozo Kazlausko kino aikštelės fotografijos tarsi ragina atsigręžti ir naujai pažvelgti į mažai kieno matytus kino istorijos atvaizdus“, – teigia kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga kalbės apie teatrą ir aukštąsias madas bei kvies apsilankyti Berlyne, Vienoje ir Venecijoje.

„Kai pradėjau mokytis akademinio piešimo, mąsčiau, kad grafiti turėsiu pamiršti, juk čia nerimta. Vėliau supratau, kad nors grafiti nėra menas, jis palieka labai stiprius pagrindus. Jei moki į tai įdėti šiek tiek akademizmo, sumaišyti tą kultūrą su profesionaliu požiūriu, atsiranda visiškai suvaldytas piešinys. Čia tas pats, kaip džiazas muzikoje. Nieko nebus, jei muzikantas gros techniškai tobulai, bet neturės viduje cinkelio. Stipriausi menininkai – tie, kurių menas neatskirtas nuo gyvenimo. Jie žymūs, nes jų menas yra ne tik išraiška, už jos slypi idėja, kuri juos veda“, – sako kaligrafas, gatvės menininkas Tadas Čiūdaras. Pokalbis apie grafičius ir Vilniaus miesto savivaldybės jų valymui šiemet skiriamą rekordinę pinigų sumą. Studijos svečiai: T. Čiūdaras, Julius Morkūnas ir Tautvydas Parapinavičius.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gegužės 25 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...