captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip suaugę atrado 100 knygų vaikams?

„Viena kita knyga turbūt jau laikytina literatūros istorija, kai kurios, net ir senesnės, tebėra aktualios ir skaitytinos vaikams šiandieną. Labai svarbu, kad jos būtų nuolat ir kokybiškai perleidžiamos“, – teigia projekto „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ iniciatorius literatūrologas dr. Kęstutis Urba.
Pojekto „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ iniciatorius literatūrologas dr. Kęstutis Urba. Kiril Čachovskij (DELFI) nuotr.
Pojekto „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ iniciatorius literatūrologas dr. Kęstutis Urba. Kiril Čachovskij (DELFI) nuotr.

„Lėlių teatras tai visų pirma yra materija, iš kurios atgyja stebuklingu pavidalu įvairiausi reiškiniai. Mūsų siekis pristatyti įdomų, gyvą, netradicinį, laužantį bet kokius stereotipus lėlių teatrą“, – pagrindinį tarptautinio lėlių teatrų festivalio „Materia Magica“ tikslą nusako Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Suniokoti viešą ambasados bibliotekėlę Bernardinų sode yra visiškai nejautrus poelgis, kurio niekaip negaliu suprasti. Tačiau mes turime aiškiai parodyti, jog norime būti Vilniaus bendruomenės dalimi, nesikoncentruoti į tokius nemalonius incidentus ir atnaujinti savo iniciatyvas“, – sako Nyderlandų karalystės ambasadorius Lietuvoje Bert van der Lingen.

„Viena kita knyga turbūt jau laikytina literatūros istorija, kai kurios, net ir senesnės, tebėra aktualios ir skaitytinos vaikams šiandieną. Labai svarbu, kad jos būtų nuolat ir kokybiškai perleidžiamos“, – teigia projekto „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ iniciatorius literatūrologas dr. Kęstutis Urba. Kas ir kaip sudarė reikšmingiausių visų laikų lietuvių knygų vaikams sąrašą? Ką jis sako apie mūsų vaikų ir paauglių literatūrą? Ar taps gyvybingu kanonu, ar liks tik paminklu valstybės šimtmečiui? Šimto knygų vaikams rinkimų patirtis ir reikšmę aptarsime studijoje su dr. K. Urba, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento tyrimų ir sklaidos skyriaus vadove Inga Mitunevičiūte ir literatūros žinove Danguole Šakavičiūte.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 24 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close