captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kas sieja robotus ir Mocartą?

„Bus galima vienam kompozitoriui sukurti gerokai daugiau, nes jau yra programų, kurios išanalizuoja garsiausių kompozitorių natas ir sukuria visiškai naują kūrinį, kurio dar nėra buvę, bet visiškai to kompozitoriaus stiliumi“, – apie robotų pritaikymo mene galimybes pasakoja „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas Paulius Briedis.
„Robotikos mokyklos“ įkūrėjas Paulius Briedis. Jūratės Marčiulaitienės nuotr.
„Robotikos mokyklos“ įkūrėjas Paulius Briedis. Jūratės Marčiulaitienės nuotr.

„Į balą įkliuvau, bet negiliai. Radau truputį pasimetusį kolektyvą. Nebuvo vientiso darinio, bet viską  noriu styguoti kaip orkestrą“, – sako naujasis Zarasų kultūros centro vadovas Aurimas Gudas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tikybos pamokos sunkiai suderinamos su šiuolaikinės visuomenės įvairove. Mokykloje pristatomas tik vienos religijos požiūris į pasaulį. Tuo tarpu pasaulis toks sudėtingas, kad vieno požiūrio nebegali būti“, – rubrikoje „Požiūris“ teigia Vytauto Didžiojo universiteto docentė, religijotyrininkė Milda Ališauskienė.

„Bus galima vienam kompozitoriui sukurti gerokai daugiau, nes jau yra programų, kurios išanalizuoja garsiausių kompozitorių natas ir sukuria visiškai naują kūrinį, kurio dar nėra buvę, bet visiškai to kompozitoriaus stiliumi“, – apie robotų pritaikymo mene galimybes pasakoja „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas Paulius Briedis. – Mačiau tokį juokelį internete, kur sako: „Robotai niekada negalės pasiekti žmogaus lygio, nes tu, konkretus robote, nesugebi nei paveikslo nupiešti meniškai, nei sukurti muzikos kūrinio, nei eilėraščio.“ O robotas atsisuka į žmogų ir klausia: „O tu ar tai gali?“ Realybė yra, kad dauguma žmonių negali nė tiek, kiek gali dabartiniai robotai. O robotus tampa vis lengviau treniruoti nei žmones.“ Kodėl bijome sėsti į roboto valdomą automobilį ar lėktuvą? Ar iš tiesų turėtume pergyventi, kad robotai iš mūsų atims darbus, o galiausiai tarnaus ne jie mums, o mes jiems? Kokį indėlį robotai palieka mūsų kultūroje? Ir kiek rimtos teorijos, kad mes patys gyvename virtualioje realybėje ir esame sukurti gerokai labiau išsilavinusių būtybių? Apie tai – pokalbyje su Pauliumi Briedžiu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gegužės 23 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...