captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 125 metus pirmą kartą nuskambėjo viena žymiausių veristinių operų, Ruggero Leoncavallo „Pajacai“, tuomet dar mažai žinomam kompozitoriui pelniusi pripažinimą ir pasaulinę šlovę. Apie Ruggero Leoncavallo ir jo „Pajacus“ – pirmadienio viktorinoje.  

„Sakrali vyskupo, poeto Antano Baranausko kūrybos šviesa ir gyvybė iki šiol įtakoja Anykščių miesto dvasinę aurą, kur ir dabar plėtojasi gyvas bei modernus kultūros vyksmas“, – sako Anykščių menų centro rengiamo klasikinės muzikos festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ kuratorė Danutė Karčiamarskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. Aleksandro Piatigorskio romanas „Vieno skersgatvio filosofija“ yra filosofinio traktato ir grožinės prozos sintezė. Pasakojimo veikėjai mano, kad tikrojo filosofavimo sritis yra sąmonė, o ne kasdienis gyvenimas, ir kiekvienas savaip sprendžia problemą „filosofuoti ar gyventi?“ Knygą aptaria LLVS ekspertė vertėja Austėja Merkevičiūtė ir žurnalo „Rīgas Laiks“ leidėjas Arnis Ritups.

Sukanka 125 metai, kai pirmą kartą nuskambėjo viena žymiausių veristinių operų, Ruggero Leoncavallo „Pajacai“. 1892-ųjų gegužės 21-ąją Milano „Teatro Dal Verme“ įvykusią premjerą dirigavo legendinis Arturo Toscanini. Tuomet dar mažai žinomam kompozitoriui kūrinys pelnė pripažinimą ir pasaulinę šlovę – buvo statomas Berlyne, Vienoje, Prahoje, Londone, Niujorke, Stokholme, Bazelyje, Maskvoje. Apie Ruggero Leoncavallo ir jo „Pajacus“ – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gegužės 22 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...