captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika”: apie (ne)gyvenimą su psichikos liga

Visuomenės sveikatos tyrinėtojai kalba apie precedento neturinčią visuomenės psichikos sveikatos krizę Vidurio ir Rytų Europoje, kuri susijusi su skausminga visuomenės transformacija, liguistu atsaku į užsitęsusį socialinį stresą, su savinaikos tendencijomis ir neveiksminga sveikatos politika.  Lietuvoje padėtis vertinama kaip viena prasčiausių ES.

Kas atsitinka praradus psichinę sveikatą ir kaip visuomenės požiūris į psichikos sveikatos sutrikimų turinčius ar kada nors gyvenime turėjusius žmones nepadeda pasveikti?

Vienas iššūkių, įgyvendinant Lietuvos psichikos sveikatos politiką šiandien – įveikti išankstines nuostatas apie psichikos sutrikimų turinčius žmones ir mažinti jų patiriamą socialinį atstūmimą.

Gal ir nenorime to pripažinti, tačiau galimybės susirgti psichikos liga ir patirti socialinį atstūmimą egzistuoja mums visiems. Kaip galime padėti sau ir greta esantiems sumažinti rizikas tai išgyventi?

„Reikia mylėti save“, – sako prieš dvi dešimtis metų susirgusi vilnietė Dalia. Moteris iš naujo mokosi gyventi kitaip psichosocialinės reabilitacijos centre „Rastis“.

Trečia Radijo dokumentikos ciklo dalis apie skurdo ir atskirties mažinimo strategijas, kurios veikia – sekmadienį, gegužės 21 d., 11.05 val.

 Vedėja – Agnė Kairiūnaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close