captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Briuselis nori sumažinti paramą Lietuvos galvijų augintojams

  Šiemet EK, pastebėjusi, jog Lietuvoje daugėja mėsinių galvijų, pradėjo reikalauti, kad susietoji parama už juos nebūtų skiriama ar būtų sumažinta. Briuselyje jau lankėsi ir savus argumentus, kodėl reikalinga parama išdėstė ŽŪM delegacija. Kol kas kompromiso nerasta. EK nuomonės nekeičia, o ministerija, gindama žemdirbių interesus, ketina toliau įrodinėti paramos svarbą ir būtinumą. Kaip padėtį vertina  ŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis, ką siūlo ŽŪM departamento direktorius Rimantas Krasuckis?

Gediminas Žilinskas – gerai žinomas bitininkas Širvintų rajono apylinkėse. Ir ne tik dėl to, kad į jo sodybą Bagaslaviškyje dažnas vietinis užsuka nusipirkti kokybiško medaus. Šeimininkas dar ir biologas, pedagogas, galintis daug įdomaus ir naudingo papasakoti apie bičių priežiūrą ir bendravimo su jomis ypatumus. Rimos ir Gedimino Žilinskų šeima laikė net pusšimtį bičių šeimų, tačiau dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių teko keisti darbo apimtis ūkyje. Kodėl? Kokie gero bitininkavimo ypatumai? 

 

Nedidelių kaimo mokyklų uždarymas ar jų sujungimas – objektyvi realybė, padiktuota vaikų mažėjimo tendencijos. Tačiau kur dar yra jaunimo ir vaikų, visi turėtumėme pasistengti ilgiau išlaikyti mažuosius kultūros židinius kaime ir ne visada skaičiuoti pinigus, o pagalvoti, kiek vertas tinkamas vaikų auklėjimas, jų saugumas, augimas savo bendruomenės aplinkoje. Gražus pavyzdys – Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos Pagryžuvio ikimokyklinio pradinio ugdymo skyrius. Jame dabar keturiose klasėse, ikimokyklinukų grupėje mokosi 35 vaikai. Mokytoja Rita Guobiene pasakoja, kuo svarbi vaikams ir bendruomenei mokykla ir kodėl politikai neturėtų jos uždaryti. 

 

Ved. Arvydas Urba.

 

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gegužės 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...