captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: žvilgsnis į Vlado Drėmos pasaulį

„Tai, kad dingo senasis maketas, išėjo tik į naudą. 70 procentų iliustracijų bus perfotografuota iš naujo! O juk dabar visai kitos technologijos, kita kokybė. Todėl įsivaizduoju, kad pakartotas „Dingęs Vilnius“ bus spindinti, labai graži knyga“, – sako Vlado Drėmos dukra paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė.    
Iliustracija iš knygos „Dingęs Vilnius“.
Iliustracija iš knygos „Dingęs Vilnius“.

„Tai, kad dingo senasis maketas, išėjo tik į naudą. 70 procentų iliustracijų bus perfotografuota iš naujo! O juk dabar visai kitos technologijos, kita kokybė. Todėl įsivaizduoju, kad pakartotas „Dingęs Vilnius“ bus spindinti, labai graži knyga“, – sako vieno žymiausių Lietuvos meno istorikų Vlado Drėmos dukra paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė.

„Šis įvertinimas rodo, kad pagaliau pradėjau daryti tai, ko visada norėjau, džiaugiuosi, kad atsistojau į savo bėgius, kuriais galiu judėti toliau“, – prisipažįsta „Operos švyturių“ specialios – Metų debiuto – nominacijos laureatas Merūnas Vitulskis. Pasakojimas apie šių metų „Operos švyturius“ ir naujametę premjerą Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Reikia pamiršti kalbas apie rinką, ir užuot bandžius atspėti, ko norėtų skaitytojai, reikia daryti tai, kas patinka ir įdomu patiems. Tada atsiras ir lėšų, ir skaitytojų“, – įsitikinęs Latvijoje populiaraus kultūros žurnalo leidėjas ir redaktorius filosofas Uldis Tironas.

Su rubrika „Pasaulio literatūros premijos“ pristatome Skandinavijos šalių kriminalinės literatūros draugijos premiją „Stiklo raktas“. „Skandinavų mituose pilna žmogžudysčių, o islandų sagose galvos kapojamos ištisai“, – į klausimą, kodėl Skandinavijos šalyse tokie populiarūs detektyviniai romanai, atsako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro doc. Ieva Steponavičiūtė-Aleksiejūnienė.

Menotyrininkės Agnės Narušytės kultūros komentaras.

„Dabar kritikai nėra lengvi laikai, todėl ilgus metus svarstėme, kad turėtų atsirasti paskata literatūros kritikams. Vytauto Kubiliaus asmenybė šiai premijai atrodė tinkamiausia simbolinė figūra“, – teigia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius Mindaugas Kvietkauskas. Reportažas iš pirmosios premijos už literatūros kritiką įteikimo ceremonijos.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su Valstybinės paveldo komisijos pirmininke Gražina Drėmaite.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 22 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...